برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید
;

بهبود دردهای روماتیسمی و گوارشی با گیاه تشنه‌داری

بهبود دردهای روماتیسمی و گوارشی با گیاه تشنه‌داری نوشیدن جوشانده‌ گیاه تشنه‌داری در درمان درد و اختلالات گوارشی به کار می رود و شستشو با جوشانده سردشده یا استفاده از بخار آن در درمان درد التهاب و عفونت چشم، هموروئید، اپی زیاتومی، سوختگی‌های پوستی و درد و التهاب و عفونت گوش تاثیر شگرفی دارد.

نوشیدن جوشانده‌ گیاه تشنه‌داری در درمان درد و اختلالات گوارشی به کار می رود و شستشو با جوشانده سردشده یا استفاده از بخار آن در درمان درد التهاب و عفونت چشم، هموروئید، اپی زیاتومی، سوختگی‌های پوستی و درد و التهاب و عفونت گوش تاثیر شگرفی دارد.

به گزارش «بهپو»، گیاه تشنه‌داری با نام علمی «Scrophularia striata» از تیره گل که در مناطق غربی ایران و مناطق مختلفی از استان کرمانشاه، ایلام، کردستان، لرستان و سایر مناطق کوهستانی می‌روید، سال‌هاست که به‌صورت سنتی توسط مردم بومی به‌عنوان ضدعفونی‌کننده استفاده می‌شود.

«قادری»، مدیر گروه بیوتکنولوژی گیاهان دارویی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی در خصوص گیاه تشنه‌داری گفت: عصاره آبی این گیاه در تسکین دردهای روماتیسمی و جوشانده این گیاه در شیر، برای بهبود زخم معده و رفع دردهای شکمی استفاده می‌شود. بخار حاصل از جوشیدن گیاه تشنه‌داری درد، التهاب و عفونت گوش را از بین می‌برد. همچنین شست و شوی چشم با جوشانده سرد شده آن و یا قرار دادن چشم در معرض بخار جوشانده آن، درد و التهاب و عفونت چشم را از بین می‌برد.

وی افزود: نوشیدن جوشانده‌ گیاه تشنه‌داری در درمان درد و اختلالات گوارشی به کار رفته و شستشو با جوشانده سردشده یا استفاده از بخار آن در درمان درد التهاب و عفونت چشم، هموروئید اپی زیاتومی سوختگی‌های پوستی و درد التهاب و عفونت گوش تاثیر شگرفی دارد.

به گزارش «بهپو» به نقل از «روابط عمومی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی»، قادری تأکید کرد: تهیه ترکیبی از این گیاه با روغن حیوانی و سقز و قرار دادن آن روی زخم و یا شستشوی زخم با جوشانده سرد شده و یا بخور دادن زخم با آن زخم‌های عفونی را درمان می‌کند. همچنین با تهیه ترکیبی از گیاه تشنه‌داری، برگ ون و آرد به‌صورت مرهم و قرار دادن آن روی محل مورد نظر بیماری کورک (نوعی جوش بزرگ بر روی پوست بدن که در اثر عفونت فولیکول‌های مو پدید می‌آید) درمان می‌شود. عصاره گیاه تشنه‌داری قابلیت ضد سرطانی دارد./

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

دیدگاه و نظــرات