برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید
;

تجمع اوره در مغز عامل زوال عقل است

تجمع اوره در مغز عامل زوال عقل است طبق نتایج مطالعه جدید، علت اصلی که منجر به آسیب مغز و بیماری هانتینگتون می شود، تشکیل ترکیب سمی اوره است که توسط کبد ایجاد می شود.
طبق تحقیقات جدید انجام شده در دانشگاه منچستر انگلیس، تجمع اوره در مغز یکی از دلایل اصلی دمانس (زوال عقل) تشخیص داده شده است. این پیشرفت بزرگ، کار یک تیم بین المللی محققان است و یافته های مطالعات قبلی را گسترش می دهد.
به گزارش آی نیوز، دانشمندان دانشگاه منچستر، دانشگاه اوکلند، AgResearch نیوزیلند، موسسه تحقیق و توسعه استرالیای جنوبی، بیمارستان عمومی ماساچوست و دانشگاه هاروارد همه در این تحقیق شرکت کرده اند.
این تحقیق نشان داد که سطوح سمی اوره می تواند باعث آسیب مغزی شود که به نوبه خود عامل دمانس است. این نتایج حاصل کار تحقیقی پروفسور گارت کوپر از دانشگاه منچستر است که ارتباطات متابولیک بین بیماری هانتینگتون، چند بیماری نوروژنراتیو و دیابت نوع 2 را مشخص می کند.
بیماری هانتینگتون یکی از هفت نوع اصلی زوال عقل است اما یک بیماری ارثی است. ایجاد ارتباط میان بیماری و اوره می تواند تاثیرات گسترده ای بر درمان بیماری های مرتبط با بیماری مانند آلزایمر داشته باشد، زیرا تحقیقات همچنان به جلو حرکت می کند.
طبق نتایج محققان دانشگاه منچستر انگلستان، میزان اوره در مغز قبل از شروع زوال عقل به اوج می رسد. این یافته می تواند به دانشمندان در تشخیص و حتی درمان این بیماری کمک کند.
گارث کوپر، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «این مطالعه نشان داد میزان بالا اوره مغز نقش اساسی در ابتلا به دمانس یا زوال عقل دارد.»
مطالعه قبلی کوپر نشان داده بود که اوره ارتباط مشابهی با آلزایمر دارد و بیانگر این موضوع است که تشکیل اوره سمی می تواند با تمام انواع زوال عقل مرتبط با افزایش سن ارتباط داشته باشد.
زوال عقل ناشی از نابودی پیشرونده و غیرقابل بازگشت سلول های عصبی و عملکرد مغز است که منجر به از بین رفتن حافظه و اختلالات شناختی شده و بر توانایی یادگیری تاثیر می گذارد. در حال حاضر هیچ درمانی برای زوال عقل وجود ندارد.
اوره و آمونیاک موجود در مغز محصول تجزیه متابولیکی پروتئین هستند.
اگر اوره و آمونیاک در بدن تشکیل شود یعنی کلیه ها قادر به دفع آنها نبوده اند و در نتیجه علائم جدی ای می تواند ایجاد شود./

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

دیدگاه و نظــرات