برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

لوپوس

لوپوس

سلام، من یه سوال داشتم، ازدواج با آقایی که مبتلا به لوپوس با درگیری کلیوی هست توصیه میشه؟ واسه بچه دار شدن مشکلی نداره؟ بچه سالم به دنیا میاد؟ آزمایش خاصی داره برای بچه دارشدن؟

با سلام در لوپوس علیرغم در گیری کلیه ها با درمان مناسب امکان خاموشی بیماری وجود دارد ولیکن بایستی بیمار با حداقل دارو تحت درمان وکنترل باشند در فاز خاموشی بیماری معمولاامکان ازدواج وبچه دار شدن هست و میزان انتقال وراثتی در این بیماری کم است. ولی برای دادن جواب بهتر باید اطلاعات دقیق پرونده بیمار موجود باشد که بهتر است با پزشک معالج در این مورد مشورت صورت گیرد.

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

مادرم لوپوس دارد آیا ای بیماری ارثی است؟احمد سلیم زاده۱۳۹۲/۰۱/۲۶

با سلام مادر شما مبتلا به لوپوس و احتمال قوی سندرم آنتی فسفولیپید ثانویه به این بیماری می باشند. بایستی توجه نمود بیماری لوپوس یک بیماری با علل ایجادی متعدد از جمله عوامل محیطی و ژنتیک و ... می باشد. ضریب نفوذ عامل ژن در این بیماری بالا نیست. در بستگن درجه یک چنانچه علامتی وجود نداشته باشد نیازی به بررسی از نظر این بیماری نمی باشد

با توجه به نتایج آزمایشاتم آیا بیماری لوپوس دارم؟احمد سلیم زاده۱۳۹۳/۰۲/۰۵

با سلام تشخیبص بیماری لوپوس با مجموعه تظاهرات بالینی و آزمایشگاهی است. آزمایش anti dsdns یک آزمایش اختصاصی در بیماری لوپوس است که ضروری است توسط روماتولوژیست شرح حال و آزمایشات مورد بازنگری قرار گیرد

آیا آزمایش ادرار 24 ساعته برای تشخیص لوپوس می باشد؟مژگان عابدینی۱۳۹۶/۰۵/۰۸

باسلام.باتوجه به این امر که درتشخیص لوپوس یکی از نقاط مبتلا میتواند درگیری کلیه باشد جهت بررسی دفع پروتئین ادراری، ادرار 24 ساعته خواسته اند، اما این امر درآرتریت روماتویید برای تشخیص نیاز نیست.

احتمالا بیماری لوپوس دارم و در حال حاضر کورتون مصرف میکنم؟ آیا امکان کم کردن داروهای من هست؟محسن اخیانی۱۳۹۴/۰۷/۲۹

سلام بله امکان کاهش کورتون در صورت خاموش بودن بیماری وجود دارد.

دیدگاه و نظــرات