برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید
;

پیشگیری از بیماری های مزمن با مصرف شیر

پیشگیری از بیماری های مزمن با مصرف شیر شیر از دیرباز به عنوان یک ماده غذایی سالم شناخته می شود. نتایج مطالعه ای جدید با تایید جایگاه شیر در بین مواد غذایی سالم نشان می دهد مصرف شیر و محصولات لبنی در همه طول عمر به پیشگیری از بیماری های مزمن مختلف کمک می کند.

شیر از دیرباز به عنوان یک ماده غذایی سالم شناخته می شود. نتایج مطالعه ای جدید با تایید جایگاه شیر در بین مواد غذایی سالم نشان می دهد مصرف شیر و محصولات لبنی در همه طول عمر به پیشگیری از بیماری های مزمن مختلف کمک می کند.

به گزارش «بهپو»، در این مطالعه که توسط محققان دانشگاه گرانادا در اسپانیا صورت گرفته نشان می‌دهد مصرف لبنیات کم‌چرب و شیر کافی در دوران بارداری، در وزن، قد و مواد معدنی استخوان‌های کودک تاثیر مهمی دارد. در این مطالعه آمده است مصرف شیر و لبنیات کافی در تمام سنین ضروری است.

سالمندان با مصرف شیر و لبنیات نسبت به پوکی استخوان، ضعف و تحلیل عضلات در امان هستند. به مرور زمان و با افزایش سن، حجم و قدرت عضلات کاهش می‌یابد. استحکام عضلات یکی از مهمترین نشانه‌های بدن سالم است. با تضعیف عضلات، اندام‌های داخلی بدن و به ویژه استخوان‌ها آسیب پذیر می شوند.

در این مطالعه تاثیر مصرف مواد لبنی در دوران بارداری، شیردهی، نقش آن در تراکم استخوان افراد در سنین مختلف، و تاثیر آن بر اختلال شناختی، بیماری‌های قلبی عروقی، دیابت، سندرم متابولیک، انواع سرطان و بیماری‌های التهابی مورد بررسی دقیق قرار گرفته و نشان می‌دهد مواد لبنی با وجود مواد معدنی و ویتامین‌های مورد نیاز و همچنین خواص ضد التهابی، در پیشگیری از انواع بیماری‌های مزمن نقش دارند.

به گزارش «بهپو» و به نقل از «مدیکال دیلی»، شیر و محصولات لبنی منبع غنی کلسیم، پروتئین، فسفر، پتاسیم، روی، سلنیوم و انواع ویتامین است، با این حال مصرف این مواد غذایی ارزشمند رو به کاهش است. مصرف مواد لبنی کم چرب به میزان حداقل سه واحد در روز برای تمام سنین توصیه شده است.

نتایج این مطالعه در نشریه «Nutrition and Dietetics» منتشر شده است./

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

دیدگاه و نظــرات