برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

آیا واسکولیت وگنر درمان قطعی دارد؟زنان وگنری میتوانند بچه دارشوند؟أیا وگنری هامیتوانندیک روز بدون داروزندگی کنند؟!

آیا واسکولیت وگنر درمان قطعی دارد؟زنان وگنری میتوانند بچه دارشوند؟أیا وگنری هامیتوانندیک روز بدون داروزندگی کنند؟!

من زنی ١٩ساله از سن ١٦ سالگی باتشخیص واسکولیت وگنر با نشانه های سینوس ، ریه، پوست، کلیه، ومفاصل هستم مریضی به حدی دربدنم رشد کرده بود که کلا فلج شده بودم بعد از تشخیص درتهران به شهرستان بازگشتم ولی متاسفانه بخاطر لخته اوردن خون در بدنم مجبور به تحت درمان بودن درارومیه شدم با دوز ٦٠ میلی کورتون و امپول سیکلوفوسفوماید شروع بعد خوراکی، ٦ دوره ریتوکسیمپ،سیلسیپت،آزارام، مایکروسوفت و..شروع کردم دوبارکل موی بدنم سرم حتی مژه هام ریخت من یک زن متهلم وهنوز بچه دارنشدم حدود٣سال هست من مرتب دواخوری میکنم الان وگنر فقط درکلیه ها با پرتین اوری فعال میباشد.آیا واسکولیت وگنر درمان قطعی دارد؟زنان وگنری میتوانند بچه دارشوند؟أیا وگنری هامیتوانندیک روز بدون داروزندگی کنند؟!
سلام .متاسفانه شما بیماری شدیدی دارید و تا کنترل پروتئینوری نمی توانید حامله شوید. وگنر کنترل می شود ولی درمان قطعی ندارد. احتمال حاملگی در صورت کنترل کامل بیماری وجود دارد.

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

مبتلا به وگنر هستم که کنترل شده است. سوال من این است که آیا بیماری خوب میشود؟احمد سلیم زاده۱۳۹۴/۰۲/۱۶

با سلام. واسکولیت وگنر یکی از بیماری های مهم روماتیسمی است که خوشبختانه امروزه با تشخیص و درمان های مناسب بسیاری از موارد بیماری با درمان خاموش می شود.با قطع کامل دارو ها امکان عود بیماری وجود دارد . توصیه می شود با نظر پزشک معالج حداقل دارو بایستی به طور مداوم استفاده شود.

مادر من بیماری آرتریت روماتویید حاد دارند و زخم هایی در پای ایشان ایجاد شده است. دلیل چیست؟غلامحسین علیشیری۱۳۹۴/۰۱/۱۴

با سلام واسکولیت یک عارضه نادر ولیکن کاملا جدی در بیماری روماتوئید است که چنانچه تشخیص واسکولیت قطعی شده باشد نیاز است درمان بصورت جدی بازنگری شود.

بیماری تاکویاسو و مصرف داروهای کورتون باعث ضعف جسمانی و شلی عضلات دستم شده است. ایا بیماری دیگری ندارم؟احمد سلیم زاده۱۳۹۱/۱۲/۲۸

با سلام بیماری شما نوعی واسکولیت می باشد که عروق مهم و بزرگ را درگیر می کند.در صورت تاخیر در تشخیص و درمان عوارض جدی به شکل بسته شدن رگ ایجاد می کند.اساس درمان در این بیماری مصرف قرص های استروئید و داروهای تعدیل کننده سیستم ایمنی است که به احتمال قوی عوارض ذکر شده به خاطر مصرف داروهاست با توجه به عوارض این داروها ضروری است شروع و نحوه پیگیری درمان با نظر پزشک روماتولوژیست باشد.

پزشک متخصص روماتولوژی که تبحر در واسکولیت داره معرفی نمایید.غلامحسین علیشیری۱۳۹۵/۰۴/۱۷

با سلام. واسکولیت یک نوع بیماری روماتیسمی است که می تواند بصورت اولیه ایجاد شده یا ثانویه به بیماری های دیگر روماتیسمی مربوط است که تقریبا تمامی پزشکان فوق تخصص روماتولوژی در زمینه درمان آن تبحر دارند.

دیدگاه و نظــرات

MonaMonaپاسخ به این نظر سلام من بیمارپیوندکلیه هستم وبیماری زمینه ای واسکولیت وگنرداشتم والان خاموش است ایالیزریااستفاده ازروغن های گیاهی مثل کندربرای پوست بیماری من رافعال میکند؟