برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

روش درمان دیسک خفیف کمر چیست؟حرکات اصلاحی یا دارو؟

روش درمان دیسک خفیف کمر چیست؟حرکات اصلاحی یا دارو؟

با سلام چندین سال است که عضلات پشتم کنار مهره پنجم درد و گرفتگی دارد. پیش روماتولوژیست رفتم که متاسفانه تشخیصش اسپاسم شدید عضلانی بود.بعد از تجویز قرص و حرکات تمرینی دردم کاهش یافت ولی هرگز خوب نشد و در چند سال بعد هم کسی متوجه منشا درد نشد و به اسرار خودم عکس ام ار ای تجویز شد که مشخص شد دیسک خفیف کمر داشتم و کسی متوجه نشده است. آیا درمانی وجود داره با اینکه درد کهنه و حدود ۱۰ سال قدمت داره؟ حرکات اصلاحی بهتره یا دارو؟ پیشنهاد شما برای درمان چیست؟ ممنون
با سلام .در بعضی موارد ام آر آی بصورت کاذب مثبت است. شما باید نورتریپتیلین 10 میلی گرم شب + حرکت درمانی و آب درمانی جهت درمان استفاده کنید و در محیط کار و زندگی دستورات بهداشتی کمر و ارگونومی کمر را رعایت کنید.

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

فتق دیسک کمر دارم 2 ماه است سلکسیب مصرف می کنم، تا چه زمانی باید این دارو ادامه یابد؟غلامحسین علیشیری۱۳۹۲/۰۴/۲۵

با سلام ترمیم بیماری دیسک با توجه به سن بیمار وشدت ضایعه چنانچه بیمار تمامی اصول بهداشتی را رعایت کرده و ورزش های مناسب را انجام دهد طولانی می باشد و مصرف داروهای ضد درد مانند سلکسیب بطور موردی بر اساس نیاز بیمار تجویز می شود.

طرز صحیح انجام ورزش های مناسب برای قوز کمر و افتادگی شانه و گردن چیست؟غلامحسین علیشیری۱۳۹۴/۰۸/۲۲

سلام میزان قوزو شدت ان بر اساس معاینه ورادیوگرافی لازم صورت میگیرد.بهر حال انجام اب درمانی ونیز انجام ورشهای انقباضی سبک مفید هستند.

با سلام من خانمی 33 ساله هستم بعد از زایمان دچار کمردرد و درد عضلات شدم اوایل فکر می کردم از عوارض سزارین است اما همچنان درد ادامه داشت با مراجعه به متخصص ستون غلامحسین علیشیری۱۳۹۳/۰۱/۲۲

با سلام کمر درد هایی که با استراحت تشدید یابند عمدتا به علت بیماری های روماتیسم ستون فقرات می باشد و بلعکس کمر دردهایی که با استراحت بهتر شوند می توانند در زمینه بیماری های غیرالتهابی مانند بیماری دیسک و یا آرتروز و یا تنگی کانال نخاعی باشد. تشخیص نوع علت بیماری با شرح حال دقیق ، انجام معاینه و آزمایشات مربوطه است. مصرف سولفاسالازین و پردنیزولون صرفا در بیماری های التهابی مفاصل مورد استفاده قرار می گیرد. توصیه می شود در این خصوص با مشورات پزشک روماتولوژیست درمان نمایید.

درمان دیسک کمرثریا شادمانفر۱۳۹۶/۱۲/۲۵

سلام.با فیزیوتراپی و استراحت معمولا علائم بهتر میشود.دو مورد آخر توصیه نمیشود.

دیدگاه و نظــرات