برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

آیا مثبت شدن آزمایش anti dsdna به مدت یک سال که مقدارش رو به افزایش است، درد مفاصل، نشانه ابتلا به بیماری لوپوس است؟

آیا مثبت شدن آزمایش anti dsdna به مدت یک سال که مقدارش رو به افزایش است، درد مفاصل، نشانه ابتلا به بیماری لوپوس است؟

با عرض سلام،آیا مثبت شدن آزمایش anti dsdna به مدت یک سال که مقدارش رو به افزایش است (مقدارش 89 است که در برگه آزمایش کمتر از 16 منفی و از 16 تا 24 مثبت ضعیف و بیشتر از 24 مثبت است) و درد مفاصل بدون تورم، ریزش موی شدید، کهیر و خارش پوست،خستگی و زخم دهان بیماری SLE را مطرح می کند؟ (البته آزمایش anti ccp هم مثبت است ولی ana و دیگر آزمایشهای تشخیصی منفی است . )
با سلام تست anti dsdna یک تست نسبتا اختصاصی در بیماری لوپوس است که در کنار یافته های بالینی ذکر شده قویا به نفع بیماری لوپوس می باشد که بایستی توسط روماتولوژیست بررسی بیشتری صورت گیرد.

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

استفاده از سلول های بنیادی در درمان لوپوسنوشین بیات۱۳۹۵/۰۶/۳۰

باسلام.خیرهنوز در مراحل تحقیقاتی میباشد.

لوپوس دارم . جدیدا بر روی پوستم کمی راش پوستی ایجاد شده است. علت چه میتواند باشد؟احمد سلیم زاده۱۳۹۲/۱۰/۳۰

با سلام . بیماری لوپوس یک بیماری روماتیسمی با طیف وسیعی از تظاهرات از نوع خفیف تا شدید می باشد. در قسمت عمده موارد چنانچه بیمار تحت درمان مناسب و مراقبت های لازم باشد ، بیماری کنترل شده و فرد می تواند زندگی نسبتا عادی داشته باشد. ضایعات جلدی در زمینه داروی متوتروکسات شایع نیست . ممکن است ناشی از بیماری باشد که با معاینه تشخیص داده می شود . کلید اصلی درمان در بیماری لوپوس پذیرش بیماری و مصرف منظم دارو هاست .

دکتر تشخیص لوپوس دادن ولی هیچ علامتی ندارم!غلامحسین علیشیری۱۳۹۲/۰۹/۲۷

با سلام بایستی دقت کرد تشخیص بیماری های روماتیسمی عمدتا با علایم بالینی و یافته های آزمایشگاهی است اما در بعضی از بیماری ها مانند لوپوس در بسیاری از مواقع بیمار علامتی نداشته و با صرف وجود آزمایش می توان بیماری را تشخیص و فعالیت آن را ارزیابی نمود. به روماتولوژیست خود اعتماد کنید و درمان را پیگیری نمایید

با سلام وخسته نباشید می خواستم بدونم بالا بودن c3,c4 در ازمایشات لوپوس با درگیری کلیه به صورت دفع پروتیین نشانه چیست. با تشکراحمد سلیم زاده۱۳۹۳/۰۶/۰۳

با سلام در بیماری لوپوس با ابتلای ارگان های مهم آزمایشات ذکر شده کاهش می یابند. افزایش آن ارتباطی با فعالیت بیماری ندارد.

دیدگاه و نظــرات