برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

آیا مصرف پردنیزولون تاثیری بر عود بیماری هوچکین دارد؟

آیا مصرف پردنیزولون تاثیری بر عود بیماری هوچکین دارد؟

با سلام و خسته نباشید امیدوارم همیشه پایدار باشید من به صورت مادر زادی دچار آرتریت روماتوئید هستم که متاسفانه در سال قبل دچار بیماری هوچکین شدم و اکنون بعد از شیمی درمانی وپرتو درمانی درمان شد و مدت پنج ماه است که از قرص پردنیزولون 5 میلی گرم که روزانه به مدت چند سال استفاده می کردم استفاده نمی کنم ولی الان باز دچار درد مفاصل شده ام به انکولویژیست مراجعه کردم ایشان گفتند از دکتر روماتولوژی مشورت بگیرید لطفا در این مورد ما را راهنمایی کنید.که ایا این قرص برای عود بیماری هوچکین خطر دارد یا خیر یعنی می توانم مثل سابق مصرف کنم.
سلام اگر عود درد مفصل مربوط به عود ارتریت روماتویید باشد می توان درمان را مجددا و با مشاوره انکولوژیست تجویز کرد

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

رماتیسم مفصلی حادکریم مولا۱۳۹۶/۱۲/۱۳

سلام عزیز. ماهیت بیماری های روماتیسمی وبخصوص آرتریت روماتویید عود پذیری آن ودر درصدی از آن مقاومت جدی به درمان است. من نمی دانم آخرین مراجعه بیمار ومصرف دارو ها به چه صورت است؟! بیمار بایدبداند که با یک بیماری مزمن که درمان قطعی ندارد سر و کار دارد..درمان ها ممکن است درطول زمان نیز عوض شوند...درسیر این بیماری ممکن است آرتروز نیز عارض شود وتحرک بیمار را بطور جدی تحت تاثیر قرار دهد...لذا توصیه می کنم مراجعه مکرر ومنظم برای پزشک خود داشته باشد. اگر مدت مدیدی مراجعه نکرده باشد ممکن است کاندید داروهای بیولوژیک باشد. ممکن است نیاز به مشاوره ارتوپدی وانجام دانسیتومتری نیز داشته باشد...درنهایت قطع دارو بدون اجازه واطلاع پزشک وعدم مراجعه ، کار درستی بنظر نمی رسد.. بیمار مجددا تشریف بیاورند باکمال میل در خدمتشان خواهم بود.

آرتریت روماتوئید و پوکی استخوان دارم، نظر شما در بارهع قطع مصرف آزارام و پردنیزلون چیست؟غلامحسین علیشیری۱۳۹۳/۰۳/۱۶

با سلام پردنیزلون یکی از درمان های اصلی در درمان بیماری روماتوئید است که پزشکان سعی می کنند بعد از بهبود نسبی به تدریج دوز آن را کم کنند. آزایتروپرین جزو داروهای نسبتا موثر در درمان بیماری روماتوئید متوسط و شدید می باشد. معمولا عارضه شایعی به دنبال مصرف این دارو مشاهده نمی شود. مشورت با پزشک روماتولوژیست کمک بیشتری به شما می کند

مادرم 18 سال است آرتریت روماتوئید دارد. 2 سال است رمیکید مصرف می کند به همراه داروهای دیگر. هنوز درد ها بهبود نیافته دلیلش چیست؟غلامحسین علیشیری۱۳۹۳/۰۱/۰۹

با سللام. اصولا در بیماری آرتریت روماتوئید درد و تورم مفاصل با شروع دارو های ذکر شده کنترل می شود. درصدی از بیماران ممکن است در صورت فعال ماندن بیماری علیرغم درمان های با دوز مناسب نیاز به تغییر داروی داروی بیولوژیک باشد.آمپول زومتا جهت درمان پوکی استخوان استفاده می شود.ضروری است راجع ادامه درد با پزشک معالج مشورت نموده و سایر علت های درد مورد بررسی قرار گیرد. جهت اطلاعات بیشتر توصیه به مطالعه کتاب "آرتریت روماتوئید و بیماران" می شود.

آیا روماتیسم باعث کمبود ویتامین در بدن میشود؟غلامحسین علیشیری۱۳۹۷/۰۲/۲۴

با سلام مصرف مکمل ها بایستی بر اساس نیاز بدن باشد که این موضوع هم بر اساس آزمایش و تجربه پزشک مشخص میشود. روماتیسم ها بطور معمول باعث کمبود ویتامین نمیشوند.

دیدگاه و نظــرات