برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

برای پا درد باید به متخصص ارتوپدی مراجعه کنیم یا متخصص روماتولوژی؟

برای پا درد باید به متخصص ارتوپدی مراجعه کنیم یا متخصص روماتولوژی؟

با سلام ، مادر من 70 سال سن داره ، مدت دو ساله که پای راستش از ناحیه ساق و پشت زانو درد می کنه . در پیاده روی های خیلی کم هم درد پا باعث میشه که نتونه راه بره . مادرم سابقه پوکی استخوان داره ولی خودش نمیدونه که درد پای راستش مربوط به استخوانشه یا نه ، لطفا راهنمایی بفرماید که ما برای مداوا باید به متخصص ارتوپد مراجعه کنیم یا متخصص روماتولوژی.. ممنون و سپاسگذار
سلام اگر درد زانو دارند که با فعالیت بیشتر میشه. به احتمال زیاد با توجه به سنشون آرتروز دارند. مراجعه به هر دو تخصص فوق کمک کننده است.

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

مبتلا به پوکی استخوان هیپوتیروئید،هیپوگنادیسم و هیپوگنادوتراپ هستم.محبوبه سادات حسینی۱۳۹۶/۰۹/۱۸

سلام.با توجه به اینکه درد و پوکی استخوان دارید توصیه می شود به پزشک فوق تخصص روماتولوژی مراجعه نمایید.

بعد از تست سنجش تراکم استخوان متوجه شدم 15 درصد پوکی دارم.حالا درد مچ دست دارم.آیا به پوکی ارتباط دارد؟احمد سلیم زاده۱۳۹۳/۱۰/۲۹

با سلام درد دست شما ناشی از استفاده بیش از حد و یا فشار نامناسب به مچ دست می باشد که بایستی به دست خود استراحت داده و ورزش های مناسب انجام دهید . این درد ربطی به تراکم استخوانی شما ندارد. به نظر با تقویت عضلات گردن و دست و استفاده از مکمل های کلسیم و ویتامین د با دوز مناسب مشکل نگران کننده ای نداشته باشید.

گرمی پاغلامحسین علیشیری۱۳۹۷/۰۶/۱۱

سلام با توجه به اطلاعات ذکر شده توصیه می شود توسط متخصص روماتولوژی و یا قلب و عروق بررسی بیشتری صورت گیرد.

آزمایش پوکی استخوان مادرم خوب است ولی زانو درد شدید دارد!غلامحسین علیشیری۱۳۹۲/۰۱/۱۵

با سلام معمولا پوکی استخوان بدون علامت می باشد . درد در زانو عمدتا بعلت وجود آسیب و یا التهاب در داخل مفصل و یا اجزای اطراف مفصلی می باشد.ندرتا ممکن است درد با منشا آسیب در مفصل لگن و یا مهره های کمری باشد که در وضعیت های خاص به سمت اندام تهتانی انتشار می یابد.احساس بدتر شدن با سرما و یا برخی از مواد غذایی یک احساس واقعی است و به معنای بدتر شدن بیماری نیست.بطور کلی توصیه به کاهش فاکتور های خطر مانند چاقی و اصلاح فعالیت های روزمره و انجام ورزش های مناسب و بعضا استفاده از بریس ها کمک کننده هستند.

دیدگاه و نظــرات