برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

برای پا درد باید به متخصص ارتوپدی مراجعه کنیم یا متخصص روماتولوژی؟

برای پا درد باید به متخصص ارتوپدی مراجعه کنیم یا متخصص روماتولوژی؟

با سلام ، مادر من 70 سال سن داره ، مدت دو ساله که پای راستش از ناحیه ساق و پشت زانو درد می کنه . در پیاده روی های خیلی کم هم درد پا باعث میشه که نتونه راه بره . مادرم سابقه پوکی استخوان داره ولی خودش نمیدونه که درد پای راستش مربوط به استخوانشه یا نه ، لطفا راهنمایی بفرماید که ما برای مداوا باید به متخصص ارتوپد مراجعه کنیم یا متخصص روماتولوژی.. ممنون و سپاسگذار
سلام اگر درد زانو دارند که با فعالیت بیشتر میشه. به احتمال زیاد با توجه به سنشون آرتروز دارند. مراجعه به هر دو تخصص فوق کمک کننده است.

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

سلام مبتلا به پوکی استخوان هستم چه داروهایی برایم مفید است؟غلامحسین علیشیری۱۳۹۲/۰۶/۰۵

با سلام درمان پوکی استخوان با توجه به شدت پوکی و وجود بیماری های زمینه ای و وضعیت عملکرد کلیه ها متفاوت می باشد لذا توصیه می شود جهت تصمیم گیری درمان با پزشک متخصص مشورت تا راهنمایی لازم صورت گیرد.

با سلام بنده مردی 29ساله که حدود 2سال پیش به علت دفع پروتیین کلیه قرص پردنیزلون استفاده کردم که باعث تخریب غضروف لگنم شده والان خیلی درد دارم!احمد سلیم زاده۱۳۹۱/۱۲/۳۰

با سلام دفع پروتئین از کلیه ها عارضه جدی بیماری های التهابی و یا روماتیسمی است که در صورت عدم درمان باعث نارسایی کلیه می شود.داروهای مورد استفاده در این عارضه مانند پردنیزلون با دوز بالا و یا سایر داروهای تضعیف کنده سیستم ایمنی می توانند عوارضی از جمله پوکی استخوان و یا آسیب بر خونرسانی مفاصل داشته باشند که ممکن است موجب آسیب مفصل شود که درموارد شدید نیاز به تعویض مفصل می شود.بایستی توجه کرد پزشک معالج بر اساس منافع داروها نسبت به مضرات دارو برای شما دارو تجویز می نماید و ضروری است هرگونه تشخیص در مورد ادامه درمان با نظر پزشک معالج باشد.

آزمایش پوکی استخوان مادرم خوب است ولی زانو درد شدید دارد!غلامحسین علیشیری۱۳۹۲/۰۱/۱۵

با سلام معمولا پوکی استخوان بدون علامت می باشد . درد در زانو عمدتا بعلت وجود آسیب و یا التهاب در داخل مفصل و یا اجزای اطراف مفصلی می باشد.ندرتا ممکن است درد با منشا آسیب در مفصل لگن و یا مهره های کمری باشد که در وضعیت های خاص به سمت اندام تهتانی انتشار می یابد.احساس بدتر شدن با سرما و یا برخی از مواد غذایی یک احساس واقعی است و به معنای بدتر شدن بیماری نیست.بطور کلی توصیه به کاهش فاکتور های خطر مانند چاقی و اصلاح فعالیت های روزمره و انجام ورزش های مناسب و بعضا استفاده از بریس ها کمک کننده هستند.

درد استخوان ها.استوپروز. هیپوگنادیسم هیپوتیروئیدغلامحسین علیشیری۱۳۹۶/۱۰/۰۱

سلام. اساس درمان شما درمان هیپوگنادیسم می باشد.در کنار آن استفاده کافی از مکمل های کلسیم،ویتامین د و همچنین استفاده از ترکیبات آلندرونیت ها موثر می باشد.بایستی توجه بنمایید پاسخ به درمان پوکی استخوان کند است.مراحل درمان را با پزشک معالج خود پیگیری نمایید.

دیدگاه و نظــرات