برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

برای پا درد باید به متخصص ارتوپدی مراجعه کنیم یا متخصص روماتولوژی؟

برای پا درد باید به متخصص ارتوپدی مراجعه کنیم یا متخصص روماتولوژی؟

با سلام ، مادر من 70 سال سن داره ، مدت دو ساله که پای راستش از ناحیه ساق و پشت زانو درد می کنه . در پیاده روی های خیلی کم هم درد پا باعث میشه که نتونه راه بره . مادرم سابقه پوکی استخوان داره ولی خودش نمیدونه که درد پای راستش مربوط به استخوانشه یا نه ، لطفا راهنمایی بفرماید که ما برای مداوا باید به متخصص ارتوپد مراجعه کنیم یا متخصص روماتولوژی.. ممنون و سپاسگذار
سلام اگر درد زانو دارند که با فعالیت بیشتر میشه. به احتمال زیاد با توجه به سنشون آرتروز دارند. مراجعه به هر دو تخصص فوق کمک کننده است.

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

مبتلا به بیماری اسپوندیلیت آنکیلوزانت و پوکی استخوان هستم آیا قرص پردنیزلون را قطع کنم یا نه؟؟؟احمد سلیم زاده۱۳۹۳/۱۰/۱۰

با سلام در بیماری اسپوندیلیت آنکیلوزانت به طور معمول مصرف داروهایی مانند پردنیزلون توصیه نمی شود. اساس درمان استفاده از داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مااندد ایندومتاسین و ... می باشد که بهتر است در زمینه اصلاح دارو با پزشک خود مشورت نمایید. مصرف کلسیم با دوز مناسب و قرص آلندرونیت در پیشگیری از پوکی موثرند ولی برای ارزیابی درمان زمان حداقل 1 سال نیاز می باشد.

مبتلا به پوکی استخوان هستم آیا باید قرص مصرف کنم؟غلامحسین علیشیری۱۳۹۳/۰۹/۱۴

با سلام و پوزش به دلیل تاخیر در پاسخ گویی پوکی استخوان در سن شما زود هنگام می باشد. ضروری است توسط روماتولوژیست بررسی گردد. مصرف لووتروکسین را با هماهنگی متخصص غدد ادامه دهید.

حدود 5سالی هست که مبتلا به بیماری اسپولیت آنکولیزان هستم 35 درصد پوکی دارم و روابط جنسیم بسیار محدود شده. کمکم کنید چه کنم؟احمد سلیم زاده۱۳۹۴/۰۲/۰۲

با سلام در بیماری ذکر شده باید دارو ها با دوز درمانی مناسب استفاده شود . در صورت عدم پاسخ پزشک معالج اقدام به تعویض دارو می کند. در صورت مقاوم بودن به درمان دارو های بیولوژیک توصیه می شود. در زمینه روزه داری پزشک معالج شما بر اساس دارو های مصرفی و وضعیت جسمی شما تصمیم گیری می کند.

درد شدید پاها از ران تا کف پا به چه علت است؟مسعود مهدوی۱۳۹۶/۰۵/۰۲

با سلام درد اندام تحتانی میتواند علل مختلفی داشته باشد منشأ درد ممکن است از مفاصل ،عضلات و یا استخوان ها باشد همچنین درد با منشأ اعصاب پا از علل دیگر آن است که در زمینه بیماری های مختلفی میتواند ایجاد شود  برای پی بردن به علل درد معاینه کامل و همچنین گاهی بررسی آزمایشگاهی و پاراکلینیک لازم است توصیه میشود جهت بررسی به پزشک مراجعه فرمایید.

دیدگاه و نظــرات