برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

آیا روماتیسم مفصلی درمان قطعی دارد؟ آیا گرما درمانی در درمان روماتیسم موثر است؟

آیا روماتیسم مفصلی درمان قطعی دارد؟ آیا گرما درمانی در درمان روماتیسم موثر است؟

باسلام و عرض خسته نباشید: می خواستم بپرسم،آیا روماتیسم مفصلی درمان قطعی دارد؟ آیا چشمه آبگرم دردرمان قطعی روماتیسم موثراست ؟چه مدت درمان به طول می انجامد؟ همسرم مدت تقریبا 3 سال است که روماتیسم مفصلی دارد و تحت درمان قراردارد و جواب آزمایشهایش خوب است ولی متأسفانه در ناحیه مچ پای راست و بعضی مواقع درناحیه لگن درد دارد وازاین موضوع خیلی ناراحت است ، که چرا آزمایشها خوب است ولی درداورااذیت می کند ،لطفد راهنماییمان بفرمایید.باسپاس فراوان
با سلام.هنوز درمان قطعی برای بیماری روماتیسم وجود ندارد ولی با پیشرفت های خوبی که در این زمینه صورت پذیرفته می توان در صورت پیگیری درمان زندگی بهتری را تجربه کرد.درمان های این نوع بیماری ها معمولا طولانی مدت است .تشخیص فعالیت بیماری با یافته های بالینی و آزمایشگاهی است .آب گرم باعث تسکین در علائم می شود ولی تاثیرات اثبات شده ای بر روی درمان ندارد.

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

آیا مصرف داروهای هیدروکسی کلروکین و متوتروکسات در درمان روماتیسم باعث ناباروری و نابینایی می گردد؟احمد سلیم زاده۱۳۹۵/۰۱/۱۹

سلام.بله اینها جزو عوارض نادر این داروها هستند ولی پزشک درمان گر شما باید بصورت دوره ای آزمایشات مربوطه را انجام دهد تا در صورت بروز عوارض تغییر دوز دارو انجام شود.ولی عارضه بیماری شما در صورت مصرف نکردن داروها بسیار بیشتر است.

آرتریت روماتوئید دارم و پوستم به شدت به گرما حساس است. آیا با قطع دارو بهبود حاصل میشود؟الهه دولتشاهی۱۳۹۶/۰۴/۱۳

با سلام ازمایش Hla-5 مثبت بدون داشتن علائم تشخیصی نیست ولیکن در مورد حساسیت به نور ، در صورتیکه از سولفاسالازین استفاده بفرمائید دیده میشود ، که توصیه میشود در معرض مستقیم نور قرار نگیرید و از عینک افتابی هم استفاده بفرمائید ، اما در مورد تغییر داروی شما پزشک معالجتان میبایست تصمیم گیری کنند .

آیا بهیود کند زخم روی پا به دلیل مصرف کورتون است؟محسن اخیانی۱۳۹۶/۰۸/۱۴

سلام لطفا لیست داروهای مصرفی و بیماری زمینه ای که کورتون مصرف می کنید را در کامنت همین مشاوره ذکر کنید.

رماتیسم مفصلی و درد مچ دستنوشین بیات۱۳۹۶/۱۱/۱۰

با‌عرض سلام.استرس،فعالیت بدنی زیاد،مصرف نامرتب دارو موجب تشدید بیماری میشود.درصورتی که باز هم مشکل دارید به پزشک معالج برای تنظیم دارو مراجعه کنید.

دیدگاه و نظــرات

پاسخ به این نظر شما حتما به دکتر روماتولوژی مراجعه فرمایید تا از نزدیک معاینه بشید منم تا یکسال جواب ازمایشم منفی بود ولی پزشکم تاکید داشت که من روماتیسم دارم که پس از یکسال همزمان با حمله روماتیسمی ثابت شد که من روماتیسم دارم
میریمیریپاسخ به این نظر سلام من ۳ نفر در خانواده مان مشکل رماتیسم مفصلی دارند.. هر ۳ نفر آنها هیچ پزشکی تا مدتها بیماری آنها را تشخیص نداد چون نوع رماتیسم سرم منفی بود. الان ۱ماهه خودم هم علائم رماتیسم مفصلی دارم. خشکی و درد شدید در صبح ها هر دو دست، تب خیلی خفیف داشتم و ..... آزمایش هام چیزی نشون ندادن.. از طب سوزنی استفاده کردم دردهام کم شده ولی مچ دست و پایم درد های خفیف و آنی داره.. البته ۱۵ روز به دستور پزشک پیروکسیکام خوردم و الان ۳ روزه قطع کردم. تو این سه روز درد ندارم ولی فشارم پایینه و زود خسته میشم. میخواستم بدونم به نظر شما آیا با توجه به سابقه بیماری در خانواده ما و احتمال بالای بیماری رماتیسم مفصلی من، آیا باید منتظر مثبت شدن آزمایش هام بمانم؟؟ یا اینکه درمان را شروع کنم؟ تمام تست های CRP و ESR و RF و anti CCp و تب مالت و coombs Wright و Wright و Anti Ds DNA و ANCA P و ANCA C در دو نوبت آزمایش مشکلی نداشته اند. یا اینکه اگر آزمایش دیگری نیاز است تا انجام بدهم؟
پاسخ به این نظر سلام دوست عزیز هم درد. نه متاسفانه روماتیسم مفصلی درمان قطعی نداره :( ولی من الان 3 ساله دارم داروهامو منظم مصرف میکنم خدارو شکر مشکل جدی نداشتم.