برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

بهجت

بهجت

با سلام و خسته نباشید سال 95 ضایعات پوستی در پاهایم ظاهر شدند(مثل جای ضربه دیدن)، سپس آفت های دهانی و درد مفصل پیدا کردم، به روماتولوژیست مراجعه کردم که احتمال بهجت داد، معاینه چشم نوشت که سالم بود، آزمایش HLA B5 مثبت و HLA B27 منفی بود. برای تشخیص دقیق تر تست پاترژی نوشتند(مرداد 95) که کلا بیخیال شدم و خود به خود تا حد زیادی خوب شدم. خیلی وقته دیگر علایم ندارم، آیا ممکن است دوباره علایم برگردد؟ تازگیا هم دمای بدنم بالا می رود و عضلات دستم سست می شوند. آیا ممکن است ارتباطی به بهجت داشته باشد؟

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

تفاوت تست hlab5 باhlab5۱ چیست؟مسعود مهدوی۱۳۹۶/۰۵/۰۹

با سلام.در رابطه با بیماری بهجت مطالعات نشان داده که زمینه ژنتیکی در بروز بیماری موثر است،از جمله مشخص شده که  ژن های خاصی در این بیماری شیوع بالاتری دارند.بررسی ژنتیکی گرچه در معیارهای تشخیص بیماری قرار ندارد ولی در صورت مثبت شدن آزمایش می تواند در تایید تشخیص کمک کننده باشد.نوع B5 و B51 دو زیر گروه  زنی متفاوتند که در مناطق مختلف شیوع متفاوتی در افراد مبتلا به بیماری بهجت دارند.در صورت مثبت شدن آزمایش احتمال وجود بیماری در بیماران مشکوک ، محتمل تر میشود.

تحت درمان داروهای ونلافاکسین وسرترالین وکلونازپام ورسپیریدون هستم چند روزی است دور چشمهایم ورم کرده است ارتباطی وجود دارد؟غلامحسین علیشیری۱۳۹۳/۰۱/۱۳

با سلام معمولا واکنش های دارویی بطور شایع بصورت ضایعات پوستی و با شیوع کمتر بشکل ورم در اطراف چشم ها و سایر اندام ها ممکن است باشد. چنانچه ورم بلافاصله بعد از استفاده از مواد شوینده بوده مهمترین دلایل می تواند حساسیت به مواد شوینده باشد در صورت ادامه مشکل با پزشک معالج خود مشورت نمایید.

درمان نوروبهجت چیست؟محسن اخیانی۱۳۹۶/۱۲/۰۵

سلام تاریخ دقیقی برای بازگشت حرکات دست وجود ندارد.درمان ها باید صورت گیرد تا التهاب مغزی فروکش کند و پس از ان اقدامات توانبخشی صورت گیرد تا حرکات بتدریج بهتر شوند.

<p>قرمزی پوست،پوست پوست شدن و سوزش و خارش</p>ربابه غیبی۱۳۹۸/۰۴/۲۸

<p>سلام شما&nbsp;احتمالا اگزماى سبوره دارید. اما&nbsp;بهتر است&nbsp;از نزدیک ویزیت شوید</p>

دیدگاه و نظــرات