برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

بهجت

بهجت

با سلام و خسته نباشید سال 95 ضایعات پوستی در پاهایم ظاهر شدند(مثل جای ضربه دیدن)، سپس آفت های دهانی و درد مفصل پیدا کردم، به روماتولوژیست مراجعه کردم که احتمال بهجت داد، معاینه چشم نوشت که سالم بود، آزمایش HLA B5 مثبت و HLA B27 منفی بود. برای تشخیص دقیق تر تست پاترژی نوشتند(مرداد 95) که کلا بیخیال شدم و خود به خود تا حد زیادی خوب شدم. خیلی وقته دیگر علایم ندارم، آیا ممکن است دوباره علایم برگردد؟ تازگیا هم دمای بدنم بالا می رود و عضلات دستم سست می شوند. آیا ممکن است ارتباطی به بهجت داشته باشد؟

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

ایجاد راش پوستی لوپوسمسعود مهدوی۱۳۹۷/۰۴/۰۸

سلام ضایعه پوستی ممکن است به تنهایی یا جزئی از بیماری سیستمیک باشد  درمان در موارد با درگیری سیستمیک متفاوت است  بررسی بیشتر لازم هست که باید توسط پزشک پوست و یا روماتولوژیست انجام شود گاهی هم ضایعه پوستی از نوع عمیق و مزمن هست  ( DLE ) که درمان سخت تر و ممکن است اسکار  یا جوشگاه از خود باقی بگذارد.

اکنه در بدن نزدیک به پریود شدنربابه غیبی۱۳۹۶/۱۱/۰۹

سلام جهت درمان نیاز به ویزیت متخصص پوست مراجعه کنید

لکه های پوستی نوزادم به چه علت است؟سید مسعود داودی۱۳۹۶/۰۵/۰۷

سلام.ممکن است نوعی اگزما و یا بیماری لک و پیس باشد نیاز به معاینه با لامپ وود دارد.به پزشک متخصص پوست مراجعه نمایید.

دخترم هر از گاهی در دهانش آفت میزند نگران شدم که بیماری بهجت داشته باشد!احمد سلیم زاده۱۳۹۳/۰۵/۱۷

با سلام وجود آفت می تواند دارای علل بسیار زیادی مانند کمبود ویتامین ها و یا بیماری های روماتیسمی در درصد قابل توجهی از موارد بدون علت باشد. با توجه به وجود آفت های محدود توصیه به مصرف مولتی ویتامین ها و فولیک اسید می شود. نیاز به اقدام بیشتری نیست.

دیدگاه و نظــرات