برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

استرس و اضطراب

استرس و اضطراب

سلام من یه دختر ۱۶.۱۷ ساله هستم الان که موقع امتحانات دی ماه هست موقع امتحانات زیستو فیزیکو ریاضی استرس میگیرم. بقیه دروس نه فقط اینا کف دستم یه جوری مثه خارش پیدا میکنه و عرق میکنه نوک انگشتام درد میگیره و حس میکنم از قفسه سینم یه چیزی میره کف دستم و اون حس به وجود میاد وچون یکم عصبی هستم اعصابم خوردمیشه نمیتونم چیزی بنوسیم.بهم میگن قرص نوروکسین دینه میتونه آرومم کنه ولی میترسم عوارض داشته باشه . لطفا کمکم کنید.

سلام علایمی که ذکر شد به احتمال قوی منشا عصبی دارند که به خاطر امتحانها حاصل شده اند. برای کاهش این قبیل استرس ها بهترین راه اصلاح سبک مطالعه، افزایش اعتماد به نفس، ورزش ، تغذیه مناسب و سالم و خواب مناسب است. و لازم به تاکید است از نظر ما بدون مشورت با پزشک یا مشاور روانشناس مصرف هیچ دارویی مجاز نیست.

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

ترس از هواپیماادمین بهپو۱۳۹۷/۰۵/۲۰

سلام ترس از پرواز اتفاقی است که برای تقریبا همه مسافران می افتد بد نیست بدانید پرواز در حقیقت امن ترین شیوه ی نقل و انتقال است. مطابق آمار احتمال سقوط یک هواپیما، یک در ۱.۲ میلیون پرواز و از هر ۱۱ میلیون تن، تنها یکی بر اثر سقوط هواپیما جان می سپارد؛ مقایسه کنید با میزان مرگ بر اثر حوادث ترافیکی؛ یک مرگ از هر پنج هزار.اما چون هواپیما گران است، بزرگ است و به ندرت دچار سقوط می شود ومسافران بیشتری دارد و…، خبر سقوطش در همه جای دنیا پخش می‌شود!  اما در شهر خودتان روزی چند تصادف مرگبار اتفاق می‌افتد؟ در اتوبان‌ها چطور؟ و چقدر متوجه می شوید؟ . بهتر است در حین پرواز از پنجره بیرون را نگاه نکنید , نوشیدنی کافئین دار نخورید , اگر پرواز بعد از وعده های غذایی است بهتر است فرد مضطرب غذایی بخورد که در آرام نگه داشتن وی در طول سفر کمک و در عین حال انرژی مورد نیاز وی را تامین کند. در سایت مقاله های دیگری در این باره موجود است که می توانید آنها را جستجو کنید واستفاده کنید.

برای افزایش کیفیت زندگی . کاهش اضطراب و استرس در بیمار روماتیسمی چه راهکاری پیشنهاد می کنید؟نوشین بیات۱۳۹۵/۰۲/۰۷

سلام برای کنترل بهتر بیماری شما باید استراحت و آرامش بیشتر داشته باشید و داروها را منظم مصرف کنید.اگرعلایم استرس شدید دارید با مشاوره با روانشناس کنترل کنید.مصرف ویتامین B1 هم کمک میکند.

سیروز کبدادمین بهپو۱۳۹۷/۰۸/۰۱

با سلام ابتدا بایستی دلیل خارش مشخص شود ممکن است به خاطر بیماری های موضعی یا بیماری های سیستم ایمنی باشد که هر کدام درمان خود را دارد

<p>استرس و اضطراب</p>ادمین بهپو۱۳۹۷/۱۰/۰۷

<p>سلام علایمی که ذکر شد به احتمال قوی منشا عصبی دارند که به خاطر امتحانها حاصل شده اند. برای کاهش این قبیل استرس ها بهترین راه اصلاح سبک مطالعه، افزایش اعتماد به نفس، ورزش ، تغذیه مناسب و سالم و خواب مناسب است. و لازم به تاکید است از نظر ما بدون مشورت با پزشک یا مشاور روانشناس مصرف هیچ دارویی مجاز نیست.</p>

دیدگاه و نظــرات