برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

لوپوس

لوپوس

سلام، من یه سوال داشتم، ازدواج با آقایی که مبتلا به لوپوس با درگیری کلیوی هست توصیه میشه؟ واسه بچه دار شدن مشکلی نداره؟ بچه سالم به دنیا میاد؟ آزمایش خاصی داره برای بچه دارشدن؟

با سلام در لوپوس علیرغم در گیری کلیه ها با درمان مناسب امکان خاموشی بیماری وجود دارد ولیکن بایستی بیمار با حداقل دارو تحت درمان وکنترل باشند در فاز خاموشی بیماری معمولاامکان ازدواج وبچه دار شدن هست و میزان انتقال وراثتی در این بیماری کم است. ولی برای دادن جواب بهتر باید اطلاعات دقیق پرونده بیمار موجود باشد که بهتر است با پزشک معالج در این مورد مشورت صورت گیرد.

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

بیماری لوپوس دارم برایم آمپول های Endoxan و leuprorelin را تجویز کرده . عوارض جنسی نداره؟احمد سلیم زاده۱۳۹۲/۰۷/۰۹

با سلام داروی اندوکسان داروی مهم و موثر در عوارض جدی بیماری لوپوس می باشد. اما این دارو می تواند دارای عوارضی مانند افزایش ریسک نازایی و ... شود البته داروهای دیگری وجود دارند که تا حدی می توانند جایگزین این دارو شوند ولیکن دارای هزینه های بالایی هستند بهتر است با نظر پزشک معالج تصمیم گیری نمایید

داروهای لوپوس در شیر مادر انتقال پیدا میکنه؟غلامحسین علیشیری۱۳۹۴/۰۲/۰۲

با سلام در درمان های لوپوس پزشک معالج بر مبنای شدت بیماری اقدام به تجویز دارو می کند ، چنانچه پزشک معالج توصیه به مصرف می کند استفاده نمایید و بر اساس مطالعات صورت گرفته عوارض دارو های مورد ذکر شده در شیر دهی و بارداری زیاد نیست.

چرا بیشتر فوق تخصصهای روماتولوژیست داروی آزاتیو پرین را تو دوران شیر دهی تجویز میکنند؟غلامحسین علیشیری۱۳۹۴/۱۰/۰۵

سلام. چنانچه بیماری فعال باشد در مطالعات بلند مدت علمی و تجربیات بالینی ما ثابت شده مصرف این دارو برای شیردهی منعی ندارد و عارضه جدی مشاهده نشده است .

برای کنترل التهاب چشمی ناشی از لوپوس چه داروهائی موثر تر است؟الهه دولتشاهی۱۳۹۶/۰۴/۱۹

سلام .بستگی به منطقه درگیری در چشم دارد ولی انچه که خیلی مهمه درگیری شبکیه و عروق چشمی است که بیمار باید درمان قوی کورتیکواستروئید با دوز بالا و داروهای ایمونو ساپرسیو مثل اندوکسان دریافت کند .به پزشک روماتولوژیست خود مراجعه نمایید.

دیدگاه و نظــرات