برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

لوپوس

لوپوس

سلام، من یه سوال داشتم، ازدواج با آقایی که مبتلا به لوپوس با درگیری کلیوی هست توصیه میشه؟ واسه بچه دار شدن مشکلی نداره؟ بچه سالم به دنیا میاد؟ آزمایش خاصی داره برای بچه دارشدن؟

با سلام در لوپوس علیرغم در گیری کلیه ها با درمان مناسب امکان خاموشی بیماری وجود دارد ولیکن بایستی بیمار با حداقل دارو تحت درمان وکنترل باشند در فاز خاموشی بیماری معمولاامکان ازدواج وبچه دار شدن هست و میزان انتقال وراثتی در این بیماری کم است. ولی برای دادن جواب بهتر باید اطلاعات دقیق پرونده بیمار موجود باشد که بهتر است با پزشک معالج در این مورد مشورت صورت گیرد.

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

احتمالا بیماری لوپوس دارم و در حال حاضر کورتون مصرف میکنم؟ آیا امکان کم کردن داروهای من هست؟محسن اخیانی۱۳۹۴/۰۷/۲۹

سلام بله امکان کاهش کورتون در صورت خاموش بودن بیماری وجود دارد.

استفاده از سلول های بنیادی در درمان لوپوسنوشین بیات۱۳۹۵/۰۶/۳۰

باسلام.خیرهنوز در مراحل تحقیقاتی میباشد.

دختری 28 ساله مبتلا به لوپوس با درگیری کلیوی هستم دچار کاهش وزن شدید شدم چه راه حلی وجود دارد؟غلامحسین علیشیری۱۳۹۲/۰۱/۲۶

با سلام لطفا حتما اطلاعات شخصی خود را در پروفایل تکمیل نمایید. بیماری لوپوس در فاز فعال به علت بی اشتهایی با دلایل متعدد از جمله اختلال در متابولیسم بدن و یا دفع پروتئین و .. می شود.چنانچه بیماری شما در مرحله خاموش باشد ممکن است با مشاوره تغذیه و استفاده از داروهای محرک اشتها تحت نظر پزشک روماتولوژیست مشکل شما بهبود بیابد.

۲ دکتر نظرات مختلفی دارند یکی لوپوس یکی آرترین روماتوپید کدام درست است؟غلامحسین علیشیری۱۳۹۲/۱۱/۲۲

با سلام. ممکن است در شروع بیماری تابلوی بیماری و آزمایشات بیانگر یک نوع بیماری خاص روماتیسمی نباشد اما در طی گذشت زمان تابلوی بیماری و یافته های بیماری کامل می شود . در بیماری لوپوس ممکن است بیمار تظاهرات بالینی واضحی نداشته باشد ولیکن یافته های آزمایشگاهی مثبت باشد.تشخیص فعالیت بیماری بر اساس مجموعه یافته های آزمایشگاهی و بالینی است. بسیاری از افراد با تجربه روماتولوژی معتقدند چنانچه بیمار مبتلا مبتلا به لوپوس منتشر باشد در صورت عدم فعالیت بیماری به عنوان پیشگیری از عود بیماری ضروری است قرص هیدروکسی کلروکین مصرف نماید.

دیدگاه و نظــرات