برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

زانو درد

زانو درد

سلام،وقتتون بخیر،من وقتی که میشینم یا می ایستم با حتی پاهامو دراز میکنم به مدت تقریبا طولانی زانوی راستم خیلی درد میگیره،پای سمت راستم هم حس میکنم یکم تپل تر از چپ هست، علتش چی میتونه باشه؟ آیا مشکل خاصیه؟

با سلام درد توام با تورم زانو ها از علایم مشکلاتی نظیر اسپوندیلیت انکیلوزان ، التهاب کیسه بورس محافظت کننده از مفصل، نقرس ،استئوآرتریت ،آرتروز پسوریازیس ،آرتریت روماتوئید ، لوپوس ،ضربه ، شکستگی استخوان،وارد شدن بخشی از استخوان یا غصروف درون فضای مفصل، هماتوما ،کشیدگی و رگ به رگ شدن یا  پارگی مینیسک می باشد که تشخیص آن با معاینه حضوری توسط پزشک متخصص امکان پذیر است.

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

آیا آرتریت عفونی زانو با عمل جراحی و پاکسازی مفصل درمانپذیر است؟و آیا مصرف آنتی‌بیوتیک تاثیری در درمان دارد؟آیا فیزیو تراپی باعث بدتر شدن آرتریت می شود؟احمد سلیم زاده۱۳۹۵/۰۸/۲۹

با سلام.نشانه های ذکر شده می تواند مربوط به التهاب ناشی از عفونت و یا سایر علل دیگر باشد که نیاز به بررسی کاملتر بیمارستانی دارد.

زانو درد شدید دارم و تشخیص روماتیسم منفی بوده است.با کاهش وزن درد زانو بیشتر ه شده.محسن اخیانی۱۳۹۵/۰۶/۰۵

سلام .علایم شما احتمالا کمبود منیزیم و یا ممکن است پای بی قرار باشد. پودر منیزیم روزی یک بسته میل کنید. کپسول گاباپنتین 300 میلی شبی یک عدد میل کنید. اگر علایم ظرف دو هفته کاهش پیدا نکرده مراجعه به پزشک روماتولوژیست توصیه می شود.

درد زانومسعود مهدوی۱۳۹۷/۰۳/۲۳

سلام داروی هیالگان داروی ضد درد نیست  اثر دارو در روان سازی مفصل و مختصر کاهش التهاب می باشد  در این رابطه بهتر است با پزشکتان مشورت کنید.

سلام.مادر من درد شدید زانو دارند و پزشک متخصص ارتوپد تشخیص دادند که مفصل زانو از بین رفته و باید به زانو مفصل تزریق شود.ایشان همچنین مبتلا به دیابت و فشار خون هم هستند.پیشنهاد شما چیست؟احمد سلیم زاده۱۳۹۴/۱۰/۰۱

سلام. در مواردی که اسیب مفصل شدید است و به دلیل بیماریهای همراه، امکان مداخلات درمانی به راحتی میسر نیست، لازم است رعایت جدی دستورات توصیه شده، کنترل وزن، درمان های موضعی، به کار رود و در صورت عدم پاسخ،اعمال جراحی بر روی مفصل مبتلا مورد نظر قرار گیرد

دیدگاه و نظــرات