برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

رماتیسم

رماتیسم

سلام،دچار بیماری a.sهستم،آمپول آلتبرل ۵۰ مصرف میکنم،دچار عفونت سینوسی شدم،خوب نمیشم،فعلا تزیق رو کنسل کردم،برای بهبود چه کاری انجام بدم؟

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

فرزندم مبتلا به لوپوس است.مصرف داروهای کورتونی و غیره برای وی مشکل ایجاد نمیشود.احمد سلیم زاده۱۳۹۳/۱۰/۲۹

با سلام عارضه ایجاد شده در هیدروکسی کلروکین شایع نیست. توصیه می شود سالانه بیمار تحت معاینه چشم پزشکی قرار گیرد. داروی کورتون چنانچه با دوز پایینی مصرف شود عوارض نگران کنندهای ندارد ولیکن توصیه می شود مکمل های کلسیم و ویتامین د با دوز مناسب استفاده شود و روزانه حداقل نیم ساعت پیاده روی کنید. از نظر غذایی توصیه به محدود کردن نمک و شیرینی جات می شود. استفاده از جوانه گندم ممکن است برای بیماری مضر باشد.

بعد از فشار دادن مهره های کمر با انگشت شصت تمام قسمت هایی که فشار داده شده است درد می کند. آیا روماتیسم کمرم فعال شده است؟احمد سلیم زاده۱۳۹۵/۰۴/۰۸

با سلام.احتمال فعال شدن بیماری در بعضی از موارد وجود دارد. اگر تشدید علامات به درازا کشید،لازم است برای تعیین اقدام بعدی توسط پزشکتان معاینه شوید.

بنده بیماری اسپوندیلیت‌ آنکیلوزان‌ دارم. نزدیک یک ماه مصرف دارو را قطع کردم . در حال حاضر درد شدیدی در پا دارم. علت چیست؟احمد سلیم زاده۱۳۹۳/۰۱/۲۶

با سلام بیماری ذکر شده از آن دسته از بیماری های روماتیسمی است که بایستی تحت درمان مناسب باشید. چنانچه دچار آرتریت مفصل شده اید ضروری است با نظر پزشک معالج مجدد تحت درمان مناسب قرار گیرید بایستی توجه نمایید ممکن است آرتریت عفونی که شیوع بالاتری در بیماران روماتیسمی دارد در مفصل ایجاد شده باشد که تشخیص آن با معاینه و انجام آزمایشات مربوطه است.

باسمه تعالی باسلام 51 ساله و مبتلا به اسپونذیلیت آنکیلوزان لطفا بهترین دارو با عوارض کمتر برای این بیماری را معرفی نمائید با تشکرغلامحسین علیشیری۱۳۹۲/۰۲/۰۵

با سلام لطفا پروفایل خود را تکمیل نمایید. اسپوندیلیت آنکیلوزانت یک بیماری روماتیسمی مهم با طیف وسیعی از علائم می باشد که بر اساس ابتلای نوع مفاصل و شدت بیماری بر اساس یافته های بالینی و آزمایشگاهی دارای درمان متفاوتی می باشد که تشخیص آن به عهده پزشک روماتولوژیست می باشد.اگر بیمار هیچ علامتی نداشته باشد بر اساس مطالعات جدید توصیه می شود جهت پیشگیری از عوارض ستون فقرات حداقل دوز داروی ضد التهابی غیر استروئیدی را بطور مداوم استفاده نماید.

دیدگاه و نظــرات