برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

تب دوره ای

تب دوره ای

سلام دخترم2سال و3ماه داره هر ماه تب میکنه ماه پیش تشخیص بیماری پاپا دادن ولی بیشتر علائم بیماریش به تب مارشال شبیه هس.الان بعداز 15روز دوباره تب کرده .قذص پردونیزول بهش دادم بازم تب میکنه چکار کنم؟اشکال نداره دوباره بهش بدم؟
با سلام شما باید با یک فوق تخصص روماتولوژی مشورت کنید.

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

آیا دوبینی در شب و حساسیت به نور در روز با بیماری روماتیسم در ارتباط است؟الهه دولتشاهی۱۳۹۶/۰۴/۱۶

سلام اگر هیدروکسی کلرکین مصرف میکنند حتماً اورژانسی توسط چشم پزشک ویزیت شوند .

آیا طب سنتی و تغییر رژم غذایی در درمان روماتیسم کافی است؟غلامحسین علیشیری۱۳۹۶/۰۴/۲۰

با سلام. با اطلاعات داده شده شما مشخص نمی شود که مبتلا به چه نوع روماتیسمی هستید. بیماری آرتروز متفاوت از روماتیسم می باشد.در مواقعی که مقاوم به درمان باشد بایستی عمل جراحی انجام شود. در خصوص اینکه بیماری شما فعال است یا غیر فعال و استفاده صرف از رژم غذایی توصیه می شود با پزشک روماتولوژیست مشورت نمایید.

تب مارشال چگونه درمان می شود؟محمد زنوزی راد۱۳۹۶/۰۷/۰۵

سندرم مارشال که نام علمیش PFAPA است، یک بیماری با نشانه های مشخص، نادر و بدون علت شناخته شده بوده که معمولا از کودکی شروع میشود. نامش بر اساس علایم بالینی اش تدوین شده است: حملات دوره ای تب بهمراه آدنوپاتی (تورم غدد لنفاوی) و آفت دهانی.  تشخیصش براساس رد سایر بیماریهای مشابه خصوصا تونسیلیت استرپتوکوکی ( چرک لوزه) و تب مدیترانه ای(FMF)  است. تشخیص توسط پزشک متخصص و براساس معاینه و آزمایش مرتبط است که در مورد اول تستASO و درمورد دوم تست مولکولی MEFV و البته پیگیری بالینی کمک کننده است. پردنیزولون در ابتدای حملات مثل آب روی آتش است و توصیه میشود. به مرور زمان و با بزرگتر شدن کودک،  تعداد حملات بیماری معمولا کمتر میشود.

آیا روماتیسم درمان قطعی دارد؟ثریا شادمانفر۱۳۹۶/۰۵/۱۷

سلام  احتمالا بیماری شما دوباره فعال شده. باید به روماتولوژیست مراجعه شود واز نظر عود بیماری و درگیری ریه بررسی شوید.

دیدگاه و نظــرات