برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

بیماری روماتیسم و سبک زندگی و رژیم غذایی آن

بیماری روماتیسم و سبک زندگی و رژیم غذایی آن

سلام. حدود ۲ سال هست آرتریت روماتویید دارم. که فعلا هفته ای یک عدد کورتن و روزی یک عدد هیدروکسی کلروکین میخورم.همه مردم به من توصیه می کنند گرمی بخورم مثل عسل و زنجبیل و کلا سردیجات نخورم آیا این حرف جنبه علمی دارد؟من طبع گرم دارم. گرمی زیاد نمی تونم بخورم. سوال دوم این که من ۳۱ ساله هستم. به جای مکمل های کلسیم و ویتامین ها میتونم غذاهای حاوی کلسیم بخورم مثل انواع مغزها. آیا تغذیه خوب جایگزین مکمل میشه؟
با سلام این موضوع (مصرف گرمی و بهبود آرتریت روماتوئید) از نقطه نظر علمی تایید شده نیست ولیکن در بسیاری از بیماران مشاهده شده است که با مصرف برخی از مواد غذایی شرایط بیماریشان بهبود میابد یا بدتر میشود در این شرایط ما به بیماران توصیه میکنیم بر اساس شرایط خودشان مواد غذایی مصرفی را انتخاب نمایند. در مورد مصرف مکمل هم با توجه به میزان کمبود ویتامین د و کلسیم بایستی حتما مصرف مکمل صورت گیرد و مصرف مغز ها و ... نمیتواند تمامی کمبود را جبران نماید

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

اسکولیز کمرمحسن اخیانی۱۳۹۷/۰۴/۲۴

سلام معمولا بدنبال اسکولیوز بطور جبرانی مهره های پشتی به سمت مقابل انحراف می یابد و باعث درد می شود ولی اگر درد زیاد است باید MRI شود .لطفا سن و جنس خود را هم بفرمایید و نوع رماتیسم شما چیست؟ اگر رماتیسم فقرات داشته باشید دردهای شما می تواند در زمینه آن باشد.حتما با روماتولوژیست خود مشورت کنید.

سالهاست علائمی دارم که شبیه علائم بیماری آرتریت روماتوئید می باشد. نظر شما چیست؟الهه دولتشاهی۱۳۹۶/۰۱/۲۰

با سلام ، بیماریهای روماتیسمی بیماریهای مزمنی هستند که  درمان قطعی ندارند ، فقط با درمان ، بیماری کنترل و مهار میگردد ، لذا می بایست توسط پزشک روماتولوژیست بصورت دوره ای ویزیت و معاینه شوید و با درمان بیماری را کنترل بفرمائید ، در صورت مقاوم بودن به درمان های  قبلی درمانهای جدیدتر می بایست برای شما شروع شود .

از سال 86 به بیماری روماتیسم مفصلی مبتلا می باشم و تحت درمان هستم. در حال حاضر جوش های چرکی بر روی پوستم ظاهر شده است!غلامحسین علیشیری۱۳۹۲/۰۱/۲۶

با سلام بیماری آرتریت روماتوئید می تواند دارای طیف وسیعی از خفیف تا شدید باشد که بر اساس شدت بیماری روماتولوژیست اقدام به تجویز دارو می کند. داروها ممکن است دارای عوارضی باشند از جمله عارضه ذکر شده ( که می تواند عارضه داروی پردنیزلون با دوز بالا باشد).جهت تنظیم دوز دارو با پزشک مشورت نمایید.

آزمایش رماتیسمغلامحسین علیشیری۱۳۹۷/۰۳/۳۱

با سلام برای انجام آزمایشات مذکور خصوصا crp بهتر است داروهای ضد التهابی مصرف نشود

دیدگاه و نظــرات