برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

بیماری روماتیسم و سبک زندگی و رژیم غذایی آن

بیماری روماتیسم و سبک زندگی و رژیم غذایی آن

سلام. حدود ۲ سال هست آرتریت روماتویید دارم. که فعلا هفته ای یک عدد کورتن و روزی یک عدد هیدروکسی کلروکین میخورم.همه مردم به من توصیه می کنند گرمی بخورم مثل عسل و زنجبیل و کلا سردیجات نخورم آیا این حرف جنبه علمی دارد؟من طبع گرم دارم. گرمی زیاد نمی تونم بخورم. سوال دوم این که من ۳۱ ساله هستم. به جای مکمل های کلسیم و ویتامین ها میتونم غذاهای حاوی کلسیم بخورم مثل انواع مغزها. آیا تغذیه خوب جایگزین مکمل میشه؟
با سلام این موضوع (مصرف گرمی و بهبود آرتریت روماتوئید) از نقطه نظر علمی تایید شده نیست ولیکن در بسیاری از بیماران مشاهده شده است که با مصرف برخی از مواد غذایی شرایط بیماریشان بهبود میابد یا بدتر میشود در این شرایط ما به بیماران توصیه میکنیم بر اساس شرایط خودشان مواد غذایی مصرفی را انتخاب نمایند. در مورد مصرف مکمل هم با توجه به میزان کمبود ویتامین د و کلسیم بایستی حتما مصرف مکمل صورت گیرد و مصرف مغز ها و ... نمیتواند تمامی کمبود را جبران نماید

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

مشاوره های زیر نیز در همین راستا می باشندثبت مشاوره

یکسال است که رماتیسم مفصلی دارم آیا آزمایش هپاتیت و hiv نیازی هست که انجام بدم؟محسن اخیانی۱۳۹۶/۰۵/۱۲

سلام به طور معمول نیازی نیست مگر انکه بخواهید داروی بیولوژیک استفاده کنید

آیا آلتبرل باعث درمان آرتریت روماتوئید میشود؟ادمین بهپو۱۳۹۷/۰۳/۲۷

با سلام. خیر بیماری آرتریت روماتوئید درمان قطعی ندارد. استفاده از داروهای بیولوژیک مانند آلتبرل در موارد مقاوم به درمان کلاسیک این بیماری استفاده می شود.این دارو ها باعث کنترل بهتر بیماری می شود.اصولا درمان های دارویی در این بیماری توقف بیماری و پیشگیری از آسیب به مفاصل می شود.در مطالعات در بعضی از مواقع از این طیف دارو ها می توان 10 سال استفاده کرد. نوع ایرانی آن تحت پوشش بیمه ها می باشد.

آرتریت روماتوئید و بارداریاحمد سلیم زاده۱۳۹۳/۰۶/۰۳

با سلام داروی کلروکین و پردنیزلون جز داروهایی هستند که جهت بارداری نیاز به قطع ندارند در صورت فعال بودن بیماری ادامه مصرف آن بلامانع است. بهتر است در زمینه شدت بیماری و ضرورت ادامه مصرف داروها با پزشک روماتولوژیست مشورت نمایید.

آرتریت روماتوپید دارم و سالهاست که داروی پردنیزلون و دیکلوفناک مصرف میکنم.احمد سلیم زاده۱۳۹۵/۰۹/۰۷

سلام.لازم است ابتدا میزان فعالیت بیماری توسط معاینه و ازمایش تعیین شود تا در مورد تغییر دارو در صورت لزوم تصمیم گیری شود.

دیدگاه و نظــرات