برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید
;

سبزیجات پهن برگ دشمن زوال شناختی

سبزیجات پهن برگ دشمن زوال شناختی محققان می گویند مصرف حداقل یک وعده سبزیجات پهن برگ در روز روند رو به رشد زوال شناختی ناشی از افزایش سن را کُند می کند.

نتایج تحقیقی جدید که در مجله «Neurology» منتشر شده است نشان می دهد مصرف حداقل یک وعده سبزیجات پهن برگ در روز روند رو به رشد زوال شناختی ناشی از افزایش سن را کُند می کند.

به گزارش «بهپو»، محققان دانشگاه راش شیکاگو در مطالعه ای به بررسی ۹۶۰ فرد با میانگین سنی ۸۱ سال که بدون علامت زوال عقل بودند پرداختند. تیم تحقیق میزان مصرف سبزیجات پهن برگ مثل اسفناج، کلم، کولارد و کاهو را که در تحقیقات قبلی به عنوان فکتورهای حفاظتی در مقابل زوال شناختی معرفی شده بودند در شرکت کنندگان مورد بررسی قرار دادند و با آزمون های شناختی به اثبات این رابطه پرداختند.

آنها دریافتند در بین این شرکت کنندگان، افرادی که بیشتر سبزیجات پهن برگ مصرف می کردند در مقایسه با افرادی که سبزیجات پهن برگ کمتری می خوردند از لحاظ شناختی و ادراکی ۱۱ سال جوان تر بودند.

به گزارش «بهپو» و به نقل از «مد اسکیپ»، محققان می گویند: «سبزیجاتی نظیر انواع کلم و اسفناج سرشار از منابع محافظ ادراک و شناخت نظیر فولات، فیلوکینون، نیترات، α-توکوفرول، کامپفرول و لوتیین هستند که بسیار برای حفظ سلامت مغز مفیدند.»/

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

دیدگاه و نظــرات