دریافت مشاوره
;
درمان موفقیت آمیز افسردگی با یک داروی جدید

درمان موفقیت آمیز افسردگی با یک داروی جدید

کاربر ادمین کاربر ادمین ۱۳۹۷/۰۸/۱۴ ۴۲ ۰ دیدگاه
پزشکان داروی جدیدی را شناسایی کرده‌اند که در درمان موفقیت آمیز افسردگی حاد موثر است.
به گزارش «بهپو»، برای اولین بار در چند دهه اخیر، گروهی از محققان داروی جدیدی را شناسایی کردند که تاثیر قابل توجهی در درمان افسردگی حاد دارد.
سازمان جهانی بهداشت «WHO» اعلام کرده‌ است: «حدود ۳۰۰ میلیون نفر از مردم سراسر جهان دچار افسردگی هستند و این اختلال عامل اصلی بیماری و ناتوانی در جهان به حساب می‌آید.»
به رغم شیوع و شدت اختلال افسردگی، روش‌های درمانی موجود محدود و اغلب بی‌اثر هستند. بیش از ۳۰ درصد از مبتلایان به اختلال افسردگی در برابر روش‌های درمانی مقاوم هستند. علاوه بر این، نتایج برخی از مطالعات حاکی از آن است که داروهای افسردگی با عوارض جانبی دور از انتظاری همراه است که از آن جمله می‌توان به افزایش خطر سکته مغزی، حمله قلبی و حتی مرگ زود هنگام اشاره کرد.
در این بررسی محققان آمریکایی به ارزیابی تاثیر نوعی دارو موسوم به ایزوگابین «ezogabine» روی ۱۸ بیمار مبتلا به افسردگی پرداختند که از هیچ دارویی مصرف نکرده بودند. این بیماران برای مدت زمان ۱۰ هفته ۹۰۰ میلی‌گرم از دارو را به روش خوراکی دریافت کردند.
به گزارش «بهپو» و به نقل از «مدیکال نیوزتودی»، محققان همچنین با کمک ام‌آرآی مدارهای مغزی بیماران را قبل و بعد از درمان مورد بررسی قرار دادند تا اثربخشی این دارو مشخص شود. آنها مشاهده کردند که مصرف داروی ایزوگابین با کاهش ۴۵ درصدی علائم افسردگی حاد همراه است./
منابع مقاله

از این محتوا راضی هستید ؟

چنانچه از محتوای این صفحه رضایت دارید می توانید با فشردن کلید گوگل پلاس وان این صفحه را در نتایج جستجوی گوگل محبوب کنید . با این کار به سایر دوستان کمک می کنید تا به نتایج بهتری در جستجوی خود دست یابند.

به کانال تلگرام بهپـــو بپیوندیدJoin Our Telegram Channel

در بحث شرکت کنید

نمایش تمامی نظرات

مقالات تصویری مرتبط

question

درباره بیماری خود سوال دارید؟

برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

ثبت مشاوره
ads
ads
ads

مراکز پاراکلینیکی همکار