برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید
;

افزایش آستانه تحمل درد با مصرف کافیین

افزایش آستانه تحمل درد با مصرف کافیین مطالعات نشان می‌دهد که مصرف مرتب کافیین توانایی بدن را برای تحمل درد افزایش می‌دهد.
مطالعات نشان می‌دهد که مصرف مرتب کافیین توانایی بدن را برای تحمل درد افزایش می‌دهد.
به گزارش «بهپو»، گروهی از متخصصان علوم پزشکیِ دانشگاه آلاباما در آمریکا با بررسی روی ۶۲ زن و مرد ۱۹ تا ۷۷ ساله میزان کافیین دریافتی آنان از مصرف قهوه، چای، نوشابه، نوشیدنی‌های انرژی‌زا و شکلات را ثبت کردند.
گروهی از این افراد به طور میانگین در طول روز ۱۷۰ میلی‌گرم کافیین دریافت کردند که معادل دو فنجان قهوه است. همچنین برخی از این افراد بیش از ۴۰۰ میلی‌گرم کافیین در طول روز دریافت کرده بودند.
پس از گذشت هفت روز، محققان به سنجش میزان تحمل درد در افراد شرکت‌کننده اقدام کردند. روی دست این افراد وسیله‌ای قرار داده شد که باید هنگام احساس درد و غیر قابل تحمل بودن آن دکمه موجود روی دستگاه را فشار می‌دادند.
این متخصصان همچنین فاکتورهایی همچون جنسیت، نژاد، استعمال مواد دخانی و مصرف الکل که می‌تواند بر احساس درد تاثیر بگذارد، کنترل کردند. به گفته آنها، هرچه میزان مصرف کافیین بیشتر باشد، بدن در برابر درد تحمل بیشتری دارد.
به گزارش «بهپو» به نقل از «ایسنا»، متخصصان اظهار داشتند: «رژیم غذایی می‌تواند عامل مداخله کننده مفیدی در کاهش احساس درد باشد. همچنین تنها کافیین این خاصیت را ندارد و رژیم‌های غذایی گیاهی هم می‌توانند در افزایش آستانه تحمل درد موثر باشند.»/

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

دیدگاه و نظــرات