دریافت مشاوره
;
افزایش آستانه تحمل درد با مصرف کافیین

افزایش آستانه تحمل درد با مصرف کافیین

کاربر ادمین کاربر ادمین ۱۳۹۷/۰۷/۱۶ ۱۷ ۰ دیدگاه
مطالعات نشان می‌دهد که مصرف مرتب کافیین توانایی بدن را برای تحمل درد افزایش می‌دهد.
به گزارش «بهپو»، گروهی از متخصصان علوم پزشکیِ دانشگاه آلاباما در آمریکا با بررسی روی ۶۲ زن و مرد ۱۹ تا ۷۷ ساله میزان کافیین دریافتی آنان از مصرف قهوه، چای، نوشابه، نوشیدنی‌های انرژی‌زا و شکلات را ثبت کردند.
گروهی از این افراد به طور میانگین در طول روز ۱۷۰ میلی‌گرم کافیین دریافت کردند که معادل دو فنجان قهوه است. همچنین برخی از این افراد بیش از ۴۰۰ میلی‌گرم کافیین در طول روز دریافت کرده بودند.
پس از گذشت هفت روز، محققان به سنجش میزان تحمل درد در افراد شرکت‌کننده اقدام کردند. روی دست این افراد وسیله‌ای قرار داده شد که باید هنگام احساس درد و غیر قابل تحمل بودن آن دکمه موجود روی دستگاه را فشار می‌دادند.
این متخصصان همچنین فاکتورهایی همچون جنسیت، نژاد، استعمال مواد دخانی و مصرف الکل که می‌تواند بر احساس درد تاثیر بگذارد، کنترل کردند. به گفته آنها، هرچه میزان مصرف کافیین بیشتر باشد، بدن در برابر درد تحمل بیشتری دارد.
به گزارش «بهپو» به نقل از «ایسنا»، متخصصان اظهار داشتند: «رژیم غذایی می‌تواند عامل مداخله کننده مفیدی در کاهش احساس درد باشد. همچنین تنها کافیین این خاصیت را ندارد و رژیم‌های غذایی گیاهی هم می‌توانند در افزایش آستانه تحمل درد موثر باشند.»/
منابع مقاله

از این محتوا راضی هستید ؟

چنانچه از محتوای این صفحه رضایت دارید می توانید با فشردن کلید گوگل پلاس وان این صفحه را در نتایج جستجوی گوگل محبوب کنید . با این کار به سایر دوستان کمک می کنید تا به نتایج بهتری در جستجوی خود دست یابند.

به کانال تلگرام بهپـــو بپیوندیدJoin Our Telegram Channel

در بحث شرکت کنید

نمایش تمامی نظرات
question

درباره بیماری خود سوال دارید؟

برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

ثبت مشاوره
ads
ads
ads

مراکز پاراکلینیکی همکار