دریافت مشاوره
;
اکسیر جوانی نهفته در دل سیب

اکسیر جوانی نهفته در دل سیب

کاربر ادمین کاربر ادمین ۱۳۹۷/۰۷/۱۵ ۳۲۸ ۰ دیدگاه
در تحقیقات جدید در بسیاری از میوه ها مانند سیب و توت فرنگی و سبزیجات ترکیب طبیعی یافت شده است که روند پیری را کاهش می دهد.
به گزارش «بهپو»، یکی از عوامل کلیدی در فرآیند پیری، «پیری سلولی» است. وقتی که سلولی وارد این مرحله می شود دیگر قادر به تقسیم نیست.
چیزی که در نهایت اتفاق می افتد، سلول سیگنال های التهابی منتشر می کند و سیستم ایمنی بدن را تحریک می کنند که سلول آسیب دیده را از بین ببرند.
بدن های جوان تر می توانند به راحتی سلول های پیری را حذف کنند، اما با افزایش سن، سیستم های بدن برای این کار ناکارامد تر می شوند.
این انباشت سلول های آسیب دیده موجب التهاب خفیف و سپس تجزیه بافت می شود.
محققان در مطالعات قبلی که در مجله «Nature Medicine» منتشر شده است دریافتند که سنولیتیک ها –مولکولهایی که سلول های پیری را هدف قرار می دهند و از بین می برند و فرایند پیری را کند می کنند- می توانند به طور موثری طول عمر و سلامت افراد را بهبود بخشند. استفاده از این مولکولها حتی اگر با تاخیر و در سال های بعد عمر صورت گیرد باز هم می تواند بر کاهش روند پیری سلول ها تاثیر مثبت بگذارد.
در تحقیقی که به تازگی انجام شد دانشمندان به دنبال این بودند که دریابند کدام نوع از مولکول های سنولیتیک نقش موثرتری در کاهش روند پیری دارد.

«پل دی. رابینز»، استاد دانشگاه مینه سوتا، یکی از محققان این پژوهش می گوید: «فیستیین یکی از موثرترین مولکول های سنولیتیک است که به شکل طبیعی در بسیاری از سبزیجات و میوه ها از جمله سیب، توت فرنگی، پیاز و خیار وجود دارد. وقتی دانشمندان موش ها را با مولکول های «فیستیین» تیمار کردند مشاهده کردند که میزان سلول های پیری کاهش یافت، طول عمر افزایش یافت و سلامت عمومی موش ها هم بهبود پیدا کرد.
نتایج این مطالعه بیانگر این واقعیت است که انسان ها می توانند سلامت عمومی خود را حتی تا پایان عمر بهبود ببخشند.
به گزارش «بهپو» به نقل از «مدیکال نیوز تودی»، رابینز می گوید این تنها اولین گام در این سفر پژوهشی طولانی است، توجه داشته باشید که هنوز سوالات زیادی برای بررسی وجود دارد، از جمله اینکه دوز مناسب چقدر است. /
منابع مقاله

از این محتوا راضی هستید ؟

چنانچه از محتوای این صفحه رضایت دارید می توانید با فشردن کلید گوگل پلاس وان این صفحه را در نتایج جستجوی گوگل محبوب کنید . با این کار به سایر دوستان کمک می کنید تا به نتایج بهتری در جستجوی خود دست یابند.

به کانال تلگرام بهپـــو بپیوندیدJoin Our Telegram Channel

در بحث شرکت کنید

نمایش تمامی نظرات
question

درباره بیماری خود سوال دارید؟

برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

ثبت مشاوره
ads
ads
ads

مراکز پاراکلینیکی همکار