برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید
;

سرطان پستان در کمین زنان هات داگ خور

سرطان پستان در کمین زنان هات داگ خور متخصصان علوم پزشکی در دانشگاه هاروارد هشدار دادند مصرف برگرها و هات داگ‌ها خطر ابتلا به «سرطان پستان» را در زنان افزایش می‌دهد.
متخصصان علوم پزشکی در دانشگاه هاروارد هشدار دادند مصرف برگرها و هات داگ‌ها خطر ابتلا به «سرطان پستان» را در زنان افزایش می‌دهد.
به گزارش «بهپو»، تاثیر مصرف گوشت فرآوری شده مدت زیادی است که بر انواع سرطان‌ پانکراس، سرطان پروستات و سرطان روده مشخص شده است، اما این مطالعه به طور مستقیم ارتباط آن را با تومورهایی که در پستان شروع به رشد می‌کنند، نشان می دهد.
بر اساس تجزیه و تحلیل های صورت گرفته بر ۲۸ مطالعه قبلی، زنانی که بیشتر گوشت‌های فرآوری شده مصرف می‌کنند ۹ درصد بیشتر در معرض خطر ابتلا به سرطان پستان هستند. اما هیچ خطر بیشتری برای افرادی که گوشت قرمز فرآوری نشده مانند گوشت گاو، گوساله، گوسفند و بره مصرف می‌کنند، وجود ندارد.
صندوق تحقیقات جهانی سرطان توصیه کرده است مصرف گوشت قرمز قطع شود. اما سرویس سلامت همگانی انگلیس –NHS- اعلام کرده افرادی که قادر به قطع کلی مصرف گوشت قرمز نیستند، باید سعی کنند تا حد مجاز روزانه ۷۰ گرم که معادل نیمی از یک برگر یا یک سوسیس است از گوشت قرمز مصرف کنند. اما سازمان های بهداشتی ایالات متحده آمریکا هیچ محدودیت خاصی را در این زمینه پیشنهاد نکرده‌اند.
گوشت فرآوری شده به گوشتی گفته می‌شود که به آن نمک افزوده شده، با روش های مختلفی حفاظت شده، تخمیر شده، دودی شده یا با مواد دیگری مخلوط شده تا انواع سوسیس، هات داگ، ژامبون، بیکن یا گوشت نمک سود شده حاصل شود.
تحقیقات قبلی نشان می‌دهد مصرف گوشت‌های فرآوری شده به تحریک تومورهای روده، پروستات و پانکراس منجر می‌شود. اما مطالعات اخیر حاکی از آن است که مصرف این نوع گوشت‌ها خطر ابتلا به سرطان پستان را هم افزایش می‌دهد. بنابراین بدیهی است که کاهش مصرف گوشت فرآوری شده برای پیشگیری از سرطان پستان مفید است.
افزودنی‌های غذایی مانند نیترات و نیتریت که به گوشت های فرآوری شده اضافه می شود همراه با چربی اشباع، کلسترول و نوع آهن موجود در پروتیین‌های حیوانی از عوامل موثر در افزایش خطر سرطان به شمار می‌روند.
در سراسر جهان سرطان پستان شایع‌ترین سرطان زنان و دومین علت مرگ و میرهای سرطانی است.
به گزارش «بهپو» به نقل از «روزنامه دیلی میل»، بر اساس طبقه بندی آژانس بین‌المللی تحقیقات سرطان -IARC- گوشت قرمز یک سرطان‌زای احتمالی برای انسان و گوشت قرمز فرآوری شده سرطان‌زایی حتمی برای انسان به شمار می رود./

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

دیدگاه و نظــرات