دریافت مشاوره
;
موفقیت صد درصدی واکسن سرطان در تست آزمایشگاهی

موفقیت صد درصدی واکسن سرطان در تست آزمایشگاهی

کاربر ادمین کاربر ادمین ۱۳۹۷/۰۶/۲۰ ۶۲ ۰ دیدگاه
محققان آمریکایی به نوعی واکسن جدید سرطان دست پیدا کردند که در نمونه‌های آزمایشگاهی ۱۰۰ درصد موفقیت آمیز بوده است.
به گزارش «بهپو»، بررسی‌ها نشان می‌دهد این واکسن در کنار روش‌های درمانی موجود نه تنها می‌تواند در درمان سرطان ملانوم موثر باشد بلکه از بازگشت علائم بیماری جلوگیری می‌کند.
گروهی از متخصصان آمریکایی به این واکسن جدید دست پیدا کردند که وقتی با سایر روش‌های درمانی همراه شود می‌تواند برای مقابله با ملانوم -نوعی سرطان پوست- به کار گرفته شود.
در این بررسی محققان سه روش درمانی مختلف را روی موش‌های مبتلا به سرطان ملانوم آزمایش کردند. تمامی موش‌ها نوعی ایمنی درمانی سرطان به نام «anti-PD-L1» را دریافت کرده و همچنین در کنار این روش انواع مختلف واکسن را دریافت کردند.
متخصصان موش‌ها را به سه گروه تقسیم بندی کردند: گروه نخست واکسن سرطان را دریافت کردند، گروه دوم واکسن سرطان را در کنار مولکولی به نام «Diprovocim» و گروه سوم واکسن سرطان را در کنار ماده کمکی دیگر دریافت کردند.
آنها مشاهده کردند احتمال زنده ماندن هشت موشی که واکسن را در کنار Diprovocim و روش درمانی anti-PD-L1 دریافت کرده بودند در مدت بیش از ۵۴ روز، ۱۰۰ درصد بوده است. درحالیکه، در این بازه زمانی موش‌های دریافت کننده ایمنی درمانی و واکسن سرطان به تنهایی تلف شدند. همچنین احتمال زنده ماندن موش‌های گروه سوم ۲۵ درصد بوده است.
به گزارش «بهپو» و به نقل از «مدیکال نیوز تودی»، متخصصان همچنین اظهار داشتند: «تاثیرگذاری این واکسن در کنار ایمنی درمانی نه تنها در درمان این نوع سرطان موثر است بلکه بدن را در برابر بازگشت تومور حفظ می‌کند.»/
منابع مقاله

از این محتوا راضی هستید ؟

چنانچه از محتوای این صفحه رضایت دارید می توانید با فشردن کلید گوگل پلاس وان این صفحه را در نتایج جستجوی گوگل محبوب کنید . با این کار به سایر دوستان کمک می کنید تا به نتایج بهتری در جستجوی خود دست یابند.

به کانال تلگرام بهپـــو بپیوندیدJoin Our Telegram Channel

در بحث شرکت کنید

نمایش تمامی نظرات

مقالات تصویری مرتبط

question

درباره بیماری خود سوال دارید؟

برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

ثبت مشاوره
ads
ads
ads

مراکز پاراکلینیکی همکار