برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید
;

زوال عقل بیماران سکته مغزی را تهدید می کند

زوال عقل بیماران سکته مغزی را تهدید می کند بررسی های جدید نشان می دهد شانس «زوال عقل» در کسانی که سابقه «سکته مغزی» دارند دو برابر بیشتر است.
بررسی های جدید نشان می دهد شانس «زوال عقل» در کسانی که سابقه «سکته مغزی» دارند دو برابر بیشتر است.
به گزارش «بهپو»، محققان بریتانیایی در مطالعه خود به بررسی ۴۸ مطالعه که شامل ۳.۲ میلیون نفر در جهان بود پرداختند.
«آیلیانا لوریدا»، عضو تیم تحقیق از دانشگاه اکستر انگلستان، در این باره می گوید: «ما دریافتیم سابقه سکته مغزی ریسک ابتلا به زوال عقل را تا ۷۰ درصد افزایش می دهد و موارد جدید سکته این ریسک را بیش از دو برابر افزایش می دهند.»
او تاکید می کند: «وجود این رابطه به قدری قوی است که بهبود در روند پیشگیری از سکته و مراقبت های پس از سکته نقش مهمی در پیشگیری از زوال عقل بازی می کند.»
محققان می گویند ارتباط بین سکته مغزی و افزایش ریسک زوال عقل حتی بعد از در نظر گرفتن فشارخون، دیابت و بیماری قلبی، همچنان وجود دارد.
«دیوید لولین»، عضو دیگر تیم تحقیق، نیز می گوید: «حدود یک سوم موارد ابتلا به زوال عقل قابل پیشگیری هستند. یافته های ما نشان می دهد که چقدر حفاظت از تامین خون برای مغز به منظور تلاش برای کاهش زوال عقل حائز اهمیت است.»
مطالعات قبلی نشان داده اند که ریسک ابتلا به زوال عقل در مردان بیشتر است.
به گزارش «بهپو» و به نقل از «یونایتدپرس»، طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی، حدود ۱۵ میلیون نفر در سراسر جهان هر ساله دچار سکته می شوند. حدود ۵۰ میلیون نفر در سراسر جهان مبتلا به زوال عقل هستند و پیش بینی می شود که هر ۲۰ سال این نرخ ۲ برابر شود و تا سال ۲۰۵۰ به ۱۳۱ میلیون نفر برسد./

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

دیدگاه و نظــرات