دریافت مشاوره
;
استفاده از نوعی باکتری زنده برای درمان اگزما

استفاده از نوعی باکتری زنده برای درمان اگزما

کاربر ادمین کاربر ادمین ۱۳۹۷/۰۵/۱۷ ۱۶۲ ۰ دیدگاه
پزشکان در بررسی‌های خود روی چگونگی درمان «اگزما» به روش جدیدی برای بهبود این عارضه دست پیدا کردند.
به گزارش «بهپو»، نتایج یک آزمایش جدید نشان می‌دهد قرار دادن باکتری زنده «Roseomonas mucosa» که از افراد سالم گرفته شده روی پوست مبتلایان به اگزما می‌تواند روش موثری در درمان این عارضه پوستی باشد.
در بررسی‌های محققان موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا مشاهده شد زمانی که پوست گروهی از بزرگسالان و کودکان مبتلا به بیماری اگزما با باکتری زنده گرفته شده از پوست افراد سالم پوشانده شود شدت علایم این عارضه و نیاز به دریافت دارو برای بسیاری از بیماران به طور چشمگیری کاهش پیدا می‌کند.
اگزما عارضه‌ای است که در نتیجه عملکرد غیر طبیعی پوست اتفاق می‌افتد. در این شرایط آب به خوبی در بدن ذخیره نمی‌شود و به باکتری‌های بد اجازه می‌دهد وارد بدن شوند، رشد کنند و با بروز التهاب به خشکی و شکنندگی پوست منجر شوند.
به گزارش «بهپو» به نقل از «ان دی تی وی»، اگزما باعث می‌شود احتمال ابتلا به دیگر انواع آلرژی‌ها از قبیل تب یونجه و آسم افزایش پیدا کند./
منابع مقاله

از این محتوا راضی هستید ؟

چنانچه از محتوای این صفحه رضایت دارید می توانید با فشردن کلید گوگل پلاس وان این صفحه را در نتایج جستجوی گوگل محبوب کنید . با این کار به سایر دوستان کمک می کنید تا به نتایج بهتری در جستجوی خود دست یابند.

به کانال تلگرام بهپـــو بپیوندیدJoin Our Telegram Channel

در بحث شرکت کنید

نمایش تمامی نظرات
question

درباره بیماری خود سوال دارید؟

برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

ثبت مشاوره
ads
ads
ads

مراکز پاراکلینیکی همکار