دریافت مشاوره
;
آلودگی صوتی به منزله دود دست دوم سیگار

آلودگی صوتی به منزله دود دست دوم سیگار

کاربر ادمین کاربر ادمین ۱۳۹۷/۰۲/۲۶ ۱۸۸ ۰ دیدگاه
محققان دانشگاه نیویورک دریافتند که «آلودگی صوتی» مضرات فراوانی برای سلامتی انسان دارد و به عنوان دود دست دوم تلقی می شود.
به گزارش «بهپو»، محققان دانشگاه نیویورک اطلاعات حاصل از یک مطالعه پنج ساله راجع به سر و صدا در شهرها را گردآوری کردند تا بتوانند اثرات سر و صدا بر سلامت انسان را دریابند.
به طور کلی، دانشمندان بر این باورند که هر صوتی که بیشتر از 50 دسی‌بل باشد، موجب افزایش اضطراب، فشار خون و خشم می‌شود و همچنین خطر ابتلا به حمله قلبی را نیز افزایش می‌دهد.
 در حال حاضر محققان در حال بررسی راه‌هایی برای تغییر محدوده صداهای اطراف ما هستند و در تلاشند تا سلامت عمومی را از آسیب‌های حاصل از آلودگی صوتی، حفظ کنند.
تاکنون هیچ‌گونه مطالعه قطعی راجع به تغییر سر و صدای موجود در سطح شهر صورت نگرفته است. بنابراین انجام این مطالعه امری حیاتی تلقی می‌شود.
این محققان آلودگی صوتی را به عنوان دود دست دوم نامیده‌اند.
«برادلی ویت» از فعالان این عرصه گفت: «دهها سال طول می‌کشد تا مردم را از خطر این آلودگی آگاه کرد.»
«ریک نیتسل»، مدیر «سیاست سلامت محیطی» دانشگاه میشیگان اظهار کرد: «ما در آمریکا خیلی عقب‌تر از اروپایی‌ها و اقدامات آن‌ها هستیم.»
در سال 2009، اتحادیه اروپا مقرراتی تنظیم کرد که میزان سرو صدا در شب را تا 40 دسیبل کاهش دهد تا سلامت مردم حفظ شود. این محدوده صدایی در روز نیز 50 دسیبل تعیین شد.
به گزارش «بهپو» و به نقل از «اینهبیتت»، آمریکا برای مواجهه با مشکل آلودگی صوتی که روز به روز در حال افزایش است، بتن مخصوصی را در شهر تگزاس آزمایش می‌کند که میزان صدا در اتوبان‌ها را به طور میانگین، 5.8 دسیبل کاهش می‌دهد./
منابع مقاله

از این محتوا راضی هستید ؟

چنانچه از محتوای این صفحه رضایت دارید می توانید با فشردن کلید گوگل پلاس وان این صفحه را در نتایج جستجوی گوگل محبوب کنید . با این کار به سایر دوستان کمک می کنید تا به نتایج بهتری در جستجوی خود دست یابند.

به کانال تلگرام بهپـــو بپیوندیدJoin Our Telegram Channel

در بحث شرکت کنید

نمایش تمامی نظرات
question

درباره بیماری خود سوال دارید؟

برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

ثبت مشاوره
ads
ads
ads

مراکز پاراکلینیکی همکار