دریافت مشاوره
;
دستورالعمل جدید سازمان جهانی بهداشت برای سلامت قلب

دستورالعمل جدید سازمان جهانی بهداشت برای سلامت قلب

کاربر ادمین کاربر ادمین ۱۳۹۷/۰۲/۲۵ ۸۸ ۰ دیدگاه
سازمان جهانی بهداشت «WHO» در دستورالعملی به منظور کنترل بیماری قلبی به کاهش مصرف چربی‌های ترانس و اشباع شده توصیه کرد.
به گزارش «بهپو»، سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: «بزرگسالان و کودکان برای کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی باید حداکثر ۱۰ درصد کالری روزانه خود را به شکل چربی اشباع شده از قبیل گوشت و کره و یک درصد را از طریق چربی‌های ترانس دریافت کنند.»
این دستورالعمل با هدف کاهش بیماری‌های غیرواگیر از جمله بیماری‌های قلبی – عروقی تدوین شده است. سالانه از ۵۴.۷ میلیون مورد فوت ناشی از این بیماری‌های غیرواگیر که در سراسر جهان رخ می‌دهد ۷۲ درصد بر اثر بیماری‌های قلبی – عروقی است و بیشتر قربانیان این بیماری‌ها کمتر از ۷۰ سال سن دارند.
اسیدهای چرب اشباع شده و اسیدهای چرب ترانس بیشتر در این زمینه نگران کننده هستند زیرا مصرف سطح بالایی از آنها با افزایش خطر بیماری‌های قلبی – عروقی مرتبط است.
چربی‌های اشباع شده در مواد غذایی بدست آمده از منابع حیوانی از قبیل کره، شیر، گاو، گوشت و ماهی سالمون و برخی محصولات گیاهی همچون شکلات نارگیل و پالم وجود دارد.
کاهش مصرف اسیدهای چرب اشباع شده با کاهش چشمگیر خطر ابتلا به بیماری سرخرگ قلبی همراه است./
منابع مقاله

از این محتوا راضی هستید ؟

چنانچه از محتوای این صفحه رضایت دارید می توانید با فشردن کلید گوگل پلاس وان این صفحه را در نتایج جستجوی گوگل محبوب کنید . با این کار به سایر دوستان کمک می کنید تا به نتایج بهتری در جستجوی خود دست یابند.

به کانال تلگرام بهپـــو بپیوندیدJoin Our Telegram Channel

در بحث شرکت کنید

نمایش تمامی نظرات
question

درباره بیماری خود سوال دارید؟

برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

ثبت مشاوره
ads
ads
ads

مراکز پاراکلینیکی همکار