برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید
;

دستورالعمل جدید سازمان جهانی بهداشت برای سلامت قلب

دستورالعمل جدید سازمان جهانی بهداشت برای سلامت قلب سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: «بزرگسالان و کودکان برای کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی باید حداکثر ۱۰ درصد کالری روزانه خود را به شکل چربی اشباع شده از قبیل گوشت و کره و یک درصد را از طریق چربی‌های ترانس دریافت کنند.»
سازمان جهانی بهداشت «WHO» در دستورالعملی به منظور کنترل بیماری قلبی به کاهش مصرف چربی‌های ترانس و اشباع شده توصیه کرد.
به گزارش «بهپو»، سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: «بزرگسالان و کودکان برای کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی باید حداکثر ۱۰ درصد کالری روزانه خود را به شکل چربی اشباع شده از قبیل گوشت و کره و یک درصد را از طریق چربی‌های ترانس دریافت کنند.»
این دستورالعمل با هدف کاهش بیماری‌های غیرواگیر از جمله بیماری‌های قلبی – عروقی تدوین شده است. سالانه از ۵۴.۷ میلیون مورد فوت ناشی از این بیماری‌های غیرواگیر که در سراسر جهان رخ می‌دهد ۷۲ درصد بر اثر بیماری‌های قلبی – عروقی است و بیشتر قربانیان این بیماری‌ها کمتر از ۷۰ سال سن دارند.
اسیدهای چرب اشباع شده و اسیدهای چرب ترانس بیشتر در این زمینه نگران کننده هستند زیرا مصرف سطح بالایی از آنها با افزایش خطر بیماری‌های قلبی – عروقی مرتبط است.
چربی‌های اشباع شده در مواد غذایی بدست آمده از منابع حیوانی از قبیل کره، شیر، گاو، گوشت و ماهی سالمون و برخی محصولات گیاهی همچون شکلات نارگیل و پالم وجود دارد.
کاهش مصرف اسیدهای چرب اشباع شده با کاهش چشمگیر خطر ابتلا به بیماری سرخرگ قلبی همراه است./

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

دیدگاه و نظــرات