برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید
;

تاثیر منفی سوءمصرف آنتی بیوتیک ها بر درمان سرطان

تاثیر منفی سوءمصرف آنتی بیوتیک ها بر درمان سرطان استفاده نادرست و طولانی مدت از آنتی بیوتیک‌ها یا زیاده‌روی در مصرف آنها، افراد را در برابر داروها مقاوم کرده و بدن را نسبت به عفونت‌ها آسیب‌پذیر می‌کند؛ در نتیجه تاثیر مثبت درمان های سرطان کاهش می یابد.
مصرف نادرست آنتی‌بیوتیک‌ها می‌تواند بر روند درمان سرطان تاثیر منفی داشته باشد. استفاده نادرست و طولانی مدت از آنتی بیوتیک‌ها یا زیاده‌روی در مصرف آنها، افراد را در برابر داروها مقاوم کرده و بدن را نسبت به عفونت‌ها آسیب‌پذیر می‌کند؛ در نتیجه تاثیر مثبت درمان های سرطان کاهش می یابد.
به گزارش «بهپو»، متخصصان آمریکایی اظهار کردند مصرف «آنتی بیوتیک‌» ها به سرعت بر «میکروبیوم روده» تاثیر می گذارد و هر گونه تاثیر منفی آنتی بیوتیک‌ها بر درمان سرطان، به روده برمی‌گردد و اینکه آیا به این میکروبیوم برای کمک به فعال کردن سلول‌های T و عامل برانگیختن واکنش‌های درمانی نیاز است؟
سلول‌های ایمنی همچون سلول‌های T پروتئین‌های غیرعادی را که اغلب در سلول‌های سرطانی وجود دارند، شناسایی و به تومور حمله می‌کنند. باید در نظر داشت هر چقدر تومور بزرگ شود مسیرهای جدیدی بوجود می‌آید که فعالیت سلول‌های T را از بین می‌برد.
متخصصان همچینن بیان کردند: «این احتمالاً به نوع درمانی که پزشک برای بیمار در نظر می‌گیرد و مدت زمانی که آنتی بیوتیک دریافت کرده است بستگی دارد.»
به گزارش «بهپو» و به نقل از «ساینس دیلی»، عفونت‌ها بزرگترین مشکل شیمی درمانی هستند و به طور معمول آنتی‌بیوتیک‌ها برای پیشگیری و درمان آن تجویز می‌شود. همچنین یکی دیگر از متخصصان این مطالعه توضیح داد: «برای پیشگیری از عفونت‌ها مقدار زیادی دارو تجویز می‌شود و تعداد گلبول‌های سفید می‌تواند به اندازه‌ای کاهش پیدا کند که بدن قادر به دفاع از خود در برابر باکتری‌ها نباشد و این عفونت شدید می‌تواند کشنده باشد.»/

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

این مقاله توسط پزشکان زیر مورد تایید قرار گرفته است

دیدگاه و نظــرات