دریافت مشاوره
;
امکان درمان بیماری های خودایمنی با آنتی بیوتیک

امکان درمان بیماری های خودایمنی با آنتی بیوتیک

کاربر ادمین کاربر ادمین ۱۳۹۶/۱۲/۲۲ ۲۲۲ ۰ دیدگاه
مطالعه جدید محققان نشان داده است که یک نوع باکتری روده می تواند با انتقال از روده به سایر قسمت های بدن، موجب بروز بیماری های خود ایمنی شود.
 به گزارش «بهپو»، این تحقیق که توسط محققان دانشگاه «ییل» در آمریکا صورت گرفت، نشان می دهد برخی «بیماری های خود ایمنی» مانند بیماری خود ایمن کبد و لوپوس سیستماتیک را می توان با استفاده از آنتی بیوتیک یا واکسنِ خاصِ این باکتری درمان کرد.
بسیاری از تازه ترین تحقیقات تاثیر چشمگیر میکروبیوم روده را بر کل بدن انسان نشان می دهند.
از مدولاسیون فعالیت ژن -که می تواند به ابتلا به دیابت نوع 1 منجر شود- گرفته تا مولکول های شیمیایی -که از بدن در برابر سرطان محافظت می کنند، همگی نشان می دهند که سلامت انسان با جمعیت عظیم باکتری های ساکن روده ارتباط تنگاتنگ دارد.
محققان دانشگاه ییل در این مطالعه جدید ارتباط میان باکتری روده و برخی بیماری های خودایمن را بررسی کردند.
این مطالعه نشان می دهد یک باکتریوم به نام «Enterococcus gallinarum» می تواند بطور خود به خود از روده به چند اندام دیگر از جمله کبد، طحال و گره های لنفاوی منتقل شود.
محققان در این آزمایش ها از موش های مهندسی ژنتیکی شده ای استفاده کردند که مستعد ابتلا به بیماری خودایمن بودند و طی این آزمایش موفق به شناسایی باکتری نام برده شدند. Enterococcus gallinarum موجب تولید التهاب و آنتی بادی های خاصی می شود که به فاکتورهای ترویج خود ایمنی معروف هستند.
مطالعات محققان نشان داده است که سرکوب رشد باکتری با استفاده از آنتی بادی ها یا واکسن باعث کاهش علائم خود ایمنی می شود. این مطالعه همچنین تایید کرد که این باکتری در کبد بیماران مبتلا به بیماری خود ایمن کشف شده است.
این تحقیق روش جدیدی ارائه می دهد تا مجموعه ای از بیماری های خود ایمن که منشاء باکتریایی دارند، درمان شوند.
به گزارش «بهپو» و به نقل از «مدیکال نیوز تودی»، محققان اکنون در حال انجام مطالعات بیشتری روی  Enterococcus gallinarum  و اثر آن بر چند بیماری خود ایمن هستند./
منابع مقاله

از این محتوا راضی هستید ؟

چنانچه از محتوای این صفحه رضایت دارید می توانید با فشردن کلید گوگل پلاس وان این صفحه را در نتایج جستجوی گوگل محبوب کنید . با این کار به سایر دوستان کمک می کنید تا به نتایج بهتری در جستجوی خود دست یابند.

به کانال تلگرام بهپـــو بپیوندیدJoin Our Telegram Channel

در بحث شرکت کنید

نمایش تمامی نظرات

مقالات تصویری مرتبط

question

درباره بیماری خود سوال دارید؟

برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

ثبت مشاوره
ads
ads
ads

مراکز پاراکلینیکی همکار