برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید
;

رقابت تنگاتنگ بافتنی با یوگا

رقابت تنگاتنگ بافتنی با یوگا تحقیقی جدید در انگلیس نشان می دهد که بافتن بافتنی «فشار خون» را پایین می آورد، روند «زوال عقل» را آهسته می کند و به واسطه تاثیرات مثبت، علایم «افسردگی» را هم کاهش می دهد.
تحقیقی جدید در انگلیس نشان می دهد که بافتن بافتنی «فشار خون» را پایین می آورد، روند «زوال عقل» را آهسته می کند و به واسطه تاثیرات مثبت، علایم «افسردگی» را هم کاهش می دهد.
به گزارش «بهپو»، در این گزارش که توسط محققان سازمان «Knit for Peace» در انگلیس تهیه شده، آمده است که تشویق شهروندان انگلیسی به بافتن «بافتنی» می تواند میلیون ها پوند برای وزارت بهداشت این کشور صرفه جویی مالی در پی داشته باشد، زیرا این کار موجب کاهش افسردگی و آهسته کردن روند ابتلا به زوال عقل می شود.
محققان با مرور یک تحقیق بزرگ فواید سلامتی بافتن بافتنی را بررسی کردند. آنها این تحقیق را پس از دریافت گزارش هایی از 15 هزار داوطلب انجام دادند که نوشته بودند این سرگرمی کیفیت زندگی انها را تقویت کرده است.
محققان متوجه شدند که بافتن بافتنی اثر آرامبخشی همچون یوگا دارد، حواس انسان را از دردهای مزمن مانند آرتریت پرت می کند و موجب تقویت سلامت، پایین آوردن فشار خون و تقویت ذهن می شود. همچنین بافتن بافتنی موجب کاهش حس تنهایی و انزوا می شود و به افراد مسن اجازه می دهد که احساس کنند هنوز برای جامعه مفید هستند.
این بررسی جدید نشان داد که بافتن بافتنی میزان ضربان قلب را به متوسط 11 ضربه در دقیقه کاهش می دهد و یک وضعیت آرامش بخش ایجاد می کند.
همچنین بافتن بافتنی با غیرفعال کردن علایم هشدار دهنده در مغز به کاهش دردهای مزمن کمک می کند زیرا باعث می شود که تمرکز فرد به موضوعی دیگر معطوف شود.
بافتن به عنوان یک حرکت تکرار شونده همچنین با افزایش سطح هورمون آرامش بخش سروتونین، باعث تقویت خلق و خو و مهار درد می شود.
از سوی دیگر یک مطالعه که توسط محققان کلینیک مایو در آمریکا بر افراد بالای 70 ساله انجام شد، نشان داد که بافتن بافتنی احتمال شیوع اختلالات خفیف شناختی را که خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را افزایش می دهد، کاهش داد.
بر اساس نتایج این مطالعه، بافتن که به تولید یک لباس یا شی ء می انجامد، همچنین می تواند باعث تقویت مراکز پاداش مغز شود و به کاهش افسردگی کمک می کند. به علاوه بسیاری از افرادی که سابقا سیگاری بودند با بافتن و مشغول نگاه داشتن دست های خود با میله های بافتنی، از بافتن بافتنی به عنوان روشی برای کنترل میل خود به سیگار کشیدن استفاده کرده اند.
در پایان این گزارش آمده است که بنابراین، توصیه به بافتن بافتنی می تواند یک روش ارازن قیمت برای مبارزه با مجموعه از وضعیت های مرتبط با سن باشد.
تحقیق نشان داده است که بحران های روزافزون در مراقبت های اولیه و به ویژه خدمات پزشکان عمومی وجود دارد. اکنون زمان آن فرا رسیده رویکردهای خلاقانه تر و نوآورانه تری را اتخاذ کنیم.
به گزارش «بهپو» و به نقل از «تلگراف»، بافتن بافتنی به عنوان یک مهارت و کار خلاقانه پتانسیل درمانی دارد. تحقیقات زیادی نشان می دهند که بافتن بافتنی فواید سلامتی فیزیکی و روانی دارد./

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

دیدگاه و نظــرات