برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید
;

بلوغ زودرس در دختران عامل افسردگی

بلوغ زودرس در دختران عامل افسردگی به گفته محققان، دختری که در سنین پایین، احتمالاً در سن ۷ سالگی، به بلوغ جنسی می‌رسد در معرض ریسک ابتلا به افسردگی و رفتارهای ضداجتماعی که حداقل تا دهه ۲۰ زندگی‌اش ادامه دارد، است.
به گفته محققان، دختری که در سنین پایین، احتمالاً در سن ۷ سالگی، به بلوغ جنسی می‌رسد در معرض ریسک ابتلا به افسردگی و رفتارهای ضداجتماعی که حداقل تا دهه ۲۰ زندگی‌اش ادامه دارد، است.
به گزارش بهپو، جین مندل، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کرنل آمریکا، در این باره می‌گوید: «دخترانی که نسبت به همسن و سال‌های خود زودتر به بلوغ جنسی می‌رسند در طول دوره نوجوانی بیشتر مستعد ابتلا به مشکلات روان شناختی هستند.»
در این مطالعه، تیم تحقیق وضعیت حدود ۸۰۰۰ دختر جوان را تا اواخر دهه ۲۰ سالگی بررسی کردند. مندل در ادامه می‌افزاید: «دخترانی که زودتر به بلوغ جنسی می‌رسند با علائم افسردگی بیشتر و رفتار ضداجتماعی بیشتر در مقایسه با همسن و سال‌هایشان مواجه هستند. چاقی و قرارگیری در معرض موادشیمیایی مختل کننده غدد درون ریز هم در این زمینه نقش دارند. این گونه مواد در مواد پلاستیکی و مواد ضداشتعال یافت می‌شوند.»/

بهپو در جوامع مجــازیکانال ما را در جوامع مجازی دنبال کنیــد

دیدگاه و نظــرات