دریافت مشاوره
;
مصرف داروهای صرع در بارداری و خطر تولد نوزاد لب شکری

مصرف داروهای صرع در بارداری و خطر تولد نوزاد لب شکری

کاربر ادمین کاربر ادمین ۱۳۹۶/۱۰/۱۲ ۲۱۲ ۰ دیدگاه
بررسی انجام شده در آمریکا نشان می‌دهد مصرف داروی ضد صرع در اوایل دوره بارداری احتمال تولد نوزادان مبتلا به شکاف دهانی را افزایش می‌دهد. در این بررسی آمده‌ است زنانی که از داروی ضد صرع توپیرامات در اوایل دوره بارداری استفاده می‌کنند بیشتر احتمال دارد فرزندشان به عارضه شکاف دهانی مبتلا شود.
در این مطالعه اطلاعات بیش از یک میلیون نوزاد در آمریکا مورد استفاده قرار گرفت و خطر شکاف دهانی از جمله لب شکری در آنان بررسی شد. محققان آمریکایی نوزادانی را که مادرشان در سه ماه نخست بارداری از داروی توپیرامات استفاده کرده بودند با نوزادانی که مادرشان از داروی لاموتریژین مخصوص رفع اختلال دو قطبی و صرع استفاده کرده و نوزادانی که در معرض این داروها نبودند، مقایسه کردند. به گفته محققان آمریکایی احتمال بروز خطر مشکل شکاف دهانی در نوزادانی که مادرشان از داروی توپیرامات استفاده کرده بودند سه برابر بیش از دو گروه دیگر است./
منابع مقاله

از این محتوا راضی هستید ؟

چنانچه از محتوای این صفحه رضایت دارید می توانید با فشردن کلید گوگل پلاس وان این صفحه را در نتایج جستجوی گوگل محبوب کنید . با این کار به سایر دوستان کمک می کنید تا به نتایج بهتری در جستجوی خود دست یابند.

به کانال تلگرام بهپـــو بپیوندیدJoin Our Telegram Channel

در بحث شرکت کنید

نمایش تمامی نظرات
question

درباره بیماری خود سوال دارید؟

برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

ثبت مشاوره
ads
ads
ads

مراکز پاراکلینیکی همکار