دریافت مشاوره
;
آلودگی هوا باعث سقط جنین می شود

آلودگی هوا باعث سقط جنین می شود

کاربر ادمین کاربر ادمین ۱۳۹۶/۰۹/۱۲ ۲۰۱ ۰ دیدگاه
طبق نتایج مطالعات جدید، آلودگی هوا ریسک سقط جنین را در زنان در اوایل بارداری افزایش می‌دهد.
محققان با پیگیری وضعیت صدها زن باردار در ایالات میشیگان و تکزاس دریافتند قرارگیری مزمن در معرض آلودگی هوا ریسک سقط جنین را تا بیش از ۱۰ درصد افزایش می‌دهد.
پائولین مندولا، سرپرست تیم تحقیق از موسسه ملی سلامت کودکان آمریکا، در این باره می‌گوید: «ما دریافتیم هم اُزن و هم ذرات ریز موجود در هوا با افزایش ریسک سقط جنین در اوایل بارداری مرتبط هستند.»
این تیم تحقیق در یک مطالعه بلندمدت، ۵۰۱ زوج را بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۹ تحت پیگیری پژوهشی قرار داده بودند.
به گفته پژوهشگران، از بین این تعداد ۳۴۳ زوج باردار شدند اما ۹۸ زوج (۲۸ درصد) در ۱۸ هفته اول بارداری جنینشان را از دست دادند. تیم تحقیق میزان قرارگیری این زوجین در معرض آلاینده‌های هوا را در منطقه سکونتشان بررسی کردند.
یافته‌ها نشان داد قرارگیری در معرض اُزن ریسک سقط جنین را تا ۱۲ درصد افزایش می‌دهد اما قرارگیری در معرض ذرات ریز هوا این ریسک را تا ۱۳ درصد افزایش می‌دهد.
به گفته مندولا، هنوز دلیل ارتباط قرارگیری در معرض آلودگی هوا با سقط جنین دقیقاً مشخص نیست. اما عنوان می‌شود احتمالاً التهاب و فشار اکسایشی ناشی از آلودگی هوا بارداری را به خطر می‌اندازد بطوریکه به رشد جنین صدمه می زند، در القاء تخم بارورشده در رحم تداخل ایجاد می‌کند، یا موجب بروز مشکلاتی در رشد جفت می‌شود. برخی محققان نیز معتقدند مواد سمی موجود در آلاینده‌های هوا از جفت گذشته و مستقیماً به جنین آسیب می‌رسانند./
منابع مقاله

از این محتوا راضی هستید ؟

چنانچه از محتوای این صفحه رضایت دارید می توانید با فشردن کلید گوگل پلاس وان این صفحه را در نتایج جستجوی گوگل محبوب کنید . با این کار به سایر دوستان کمک می کنید تا به نتایج بهتری در جستجوی خود دست یابند.

به کانال تلگرام بهپـــو بپیوندیدJoin Our Telegram Channel

در بحث شرکت کنید

نمایش تمامی نظرات
question

درباره بیماری خود سوال دارید؟

برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

ثبت مشاوره
ads
ads
ads

مراکز پاراکلینیکی همکار