دریافت مشاوره
;
بسیاری از تشخیص های آسم اشتباه است

بسیاری از تشخیص های آسم اشتباه است

کاربر ادمین کاربر ادمین ۱۳۹۶/۰۹/۱۱ ۳۷۶ ۰ دیدگاه
نهاد دیده بان وزارت بهداشت انگلیس هشدار داد که یک سوم تشخیص های پزشکی در زمینه ابتلا به آسم احتمالا صحیح نیست و پزشکان باید آزمایش های واقع بینانه ای در این رابطه انجام دهند.
بر اساس راهنمای جدید موسسه ملی مراقبت های بهداشتی و درمانی انگلیس(نیس)، پزشکان باید آزمایش اسپیرومتری و تست تنفس برای تقویت دقت تشخیص و درمان انجام دهند.
بر اساس این راهنمایی جدید، آزمایش بهتر برای تشخیص بیماری آسم می تواند بیماران را از مصرف بی دلیل دارو بازدارد.
افراد زیادی در سراسر جهان برای درمان بیماری التهاب ریه که باعث خس خس سینه، مشکلات تنفسی و تنگی قفسه سینه می شود، دارو دریافت می کنند؛ اما به گمان محققان، بسیاری از افرادی که معمولا به طور مرتب از اسپری استنشاقی استفاده می کنند درحقیقت ممکن است از این وضعیت که در کودکان شایع تر است رهایی یافته و یا هرگز به این وضعیت مبتلا نبوده باشند.
راهنمای جدید دیده بان وزارت بهداشت انگلیس به پزشکان توصیه می کند که یک سری آزمایشات را برای اطمینان از این که سایر وضعیت ها -مانند آلرژی ها و یا سایر وضعیت های ریه - با این بیماری التهابی اشتباه گرفته نشود، انجام دهند.
این راهنما که خواستار تحول در شیوه تشخیص آسم است، بیشتر به آزمایش ها و کمتر بر توصیف علائم تکیه دارد.
مطالعه روی بزرگسالان مبتلا به آسم نشان داد که در بیش از 30 درصد از مبتلایان، هیچ مدرک واضحی از ابتلا به آسم وجود ندارد.
برخی از مبتلایان در گذشته آسم داشته اند اما ممکن است که تشخیص در مورد بسیاری از آنها اشتباه بوده باشد.
در این راهنما آمده است بیماران مظنون به آسم باید آزمایش های اسپیرومتری برای اندازه گیری عملکرد ریه و یک نوع آزمایش تنفسی به نام آزمایش FeNO انجام دهند که سطوح اسید نیتریک - یک نشانه راه هوایی التهابی - را بررسی می کند./
منابع مقاله

از این محتوا راضی هستید ؟

چنانچه از محتوای این صفحه رضایت دارید می توانید با فشردن کلید گوگل پلاس وان این صفحه را در نتایج جستجوی گوگل محبوب کنید . با این کار به سایر دوستان کمک می کنید تا به نتایج بهتری در جستجوی خود دست یابند.

به کانال تلگرام بهپـــو بپیوندیدJoin Our Telegram Channel

در بحث شرکت کنید

نمایش تمامی نظرات
question

درباره بیماری خود سوال دارید؟

برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

ثبت مشاوره
ads
ads
ads

مراکز پاراکلینیکی همکار