دریافت مشاوره
;
مصرف اسید فولیک در بارداری مانع ابتلای کودک به اوتیسم می شود

مصرف اسید فولیک در بارداری مانع ابتلای کودک به اوتیسم می شود

کاربر ادمین کاربر ادمین ۱۳۹۶/۰۶/۲۲ ۱۴۹ ۰ دیدگاه
مطالعه جدید نشان می‌دهد مصرف اسیدفولیک در دوره بارداری می‌تواند احتمال ابتلا نوزاد به اوتیسم ناشی از آفت کش ها را کاهش دهد.
ربکا اشمیت، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کالیفرنیا، در این باره می‌گوید: «ما دریافتیم اگر یک مادر در آستانه بارداری اسیدفولیک مصرف کرده باشد، ریسک مرتبط با مضرات ناشی از آفت کش ها کاهش می‌یابد.»
وی در ادامه می‌افزاید: «مادران باید سعی کنند تا از آفت کش ها دوری کنند. اما اگر نزدیک مزرعه کشاورزی زندگی می‌کنند شاید لازم باشد با برخی از تاثیرات ناشی از آفت کش ها مقابله کنند.»
محققان عنوان می‌کنند ابتلا به اوتیسم یک علت واحد ندارد، بلکه تلفیق اثرات ژنتیکی و زیست محیطی می‌تواند نقش داشته باشد.
این مطالعه جدید شامل حدود ۳۰۰ کودک ۲ تا ۵ ساله مبتلا به اوتیسم و ۲۲۰ کودک بدون اختلال رشدی بود. به گفته محققان کودکانی که مادرانشان ۸۰۰ میکروگرم یا بیشتر اسید فولیک مصرف کرده باشند، کمتر در معرض ابتلا به اوتیسم قرار دارند حتی اگر مادرشان در معرض آفت کش های خانگی یا کشاورزی قرار گرفته باشند.
یافته‌ها نشان می‌دهد ریسک ابتلا به اوتیسم در بین کودکانی که مادرشان به طور مکرر در معرض آفت کش ها بوده یا مادرشان اسیدفولیک کمتری مصرف کرده و بین سه ماه قبل از بارداری و سه ماه بعد از بارداری در معرض آفت کش های کشاورزی قرار گرفته، به مراتب بالاتر بود.
اسید فولیک نوعی ویتامین B است که در مکمل‌ها و غذاهای غنی شده یافت می‌شود. در این گزارش اذعان می‌شود در حالیکه مصرف اسید فولیک باعث کاهش خطر ابتلا به اوتیسم مرتبط با آفت کش ها در کودکان شد، اما آن را به طور کامل از بین نبرد./
منابع مقاله

از این محتوا راضی هستید ؟

چنانچه از محتوای این صفحه رضایت دارید می توانید با فشردن کلید گوگل پلاس وان این صفحه را در نتایج جستجوی گوگل محبوب کنید . با این کار به سایر دوستان کمک می کنید تا به نتایج بهتری در جستجوی خود دست یابند.

به کانال تلگرام بهپـــو بپیوندیدJoin Our Telegram Channel

در بحث شرکت کنید

نمایش تمامی نظرات
question

درباره بیماری خود سوال دارید؟

برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

ثبت مشاوره
ads
ads
ads

مراکز پاراکلینیکی همکار