دریافت مشاوره
;
شیر دادن به نوزاد شما را از آندومتریوز دور می کند

شیر دادن به نوزاد شما را از آندومتریوز دور می کند

کاربر ادمین کاربر ادمین ۱۳۹۶/۰۶/۲۱ ۱۷۶ ۰ دیدگاه
تحقیق جدید نشان می‌دهد زنانی که حداقل به یک کودک شیر داده باشند کمتر در معرض خطر ابتلا به بیماری آندومتریوز قرار دارند.
بیماری آندومتریوز مشکلی مزمن و غالباً همراه با درد است و زمانی روی می‌دهد که پوشش درونی رحم خارج از اندام تناسلی بر روی لوله‌های فالوپ، تخمدان‌ها و یا منطقه‌ای دیگر رشد می‌کند.
لسلی فارلاند، سرپرست گروه تحقیق از بیمارستان زنان و بریگام بوستون، در این باره می‌گوید: «ما دریافتیم زنانی که مدت زمان بیشتری به نوزادشان شیر داده بودند، با احتمال کمتر ابتلا به بیماری آندومتریوز مواجه بودند.» وی در ادامه می‌افزاید: «با در نظر گرفتن ماهیت مزمن بیماری آندومتریوز و تعداد کم فاکتورهای پرخطر قابل اصلاح آن، شیردهی ممکن است رفتار قابل اصلاح مهمی در جهت کاهش ریسک بروز آندومتریوز در بین زنان بعد از بارداری باشد.»
این مطالعه شامل هزاران زن بود که از سال ۱۹۸۹ در مطالعه شرکت کرده بودند و به مدت دو دهه تحت نظر بودند. محققان دریافتند در طول این مدت، حدود ۳۳۰۰ زن بعد از زایمان اولین فرزندشان مبتلا به آندومتریوز شده بودند. سپس محققان بر رفتار شیردهی بخصوص مدت زمان شیردهی در زنان تمرکز کردند. یافته‌ها نشان داد ریسک آندومتریوز در زنان به ازای هر سه ماه شیردهی بیشتر بعد از هر بارداری تا ۸ درصد کاهش داشت. مطالعه همچنین نشان داد زنانی که ۱۸ ماه یا بیشتر در طول سال‌های باروری خود که ممکن است شامل چندین بارداری باشد، به نوزادشان شیر داده باشند با ۳۰ درصد ریسک کمتر ابتلا به آندومتریوز مواجه هستند. به گفته محققان، توقف موقت عادت ماهیانه در طول شیردهی بلافاصله بعد از زایمان ممکن است دلیل احتمالی کاهش ریسک ابتلا به آندومتریوز باشد. همچنین تغییرات هورمونی مرتبط با شیردهی هم در این زمینه نقش دارند./
منابع مقاله

از این محتوا راضی هستید ؟

چنانچه از محتوای این صفحه رضایت دارید می توانید با فشردن کلید گوگل پلاس وان این صفحه را در نتایج جستجوی گوگل محبوب کنید . با این کار به سایر دوستان کمک می کنید تا به نتایج بهتری در جستجوی خود دست یابند.

به کانال تلگرام بهپـــو بپیوندیدJoin Our Telegram Channel

در بحث شرکت کنید

نمایش تمامی نظرات
question

درباره بیماری خود سوال دارید؟

برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

ثبت مشاوره
ads
ads
ads

مراکز پاراکلینیکی همکار