شش درصد مراجعات کودکان به دلیل دردهای مفصلی است

شش درصد مراجعات کودکان به دلیل دردهای مفصلی است

کاربر ادمین کاربر ادمین 1395/10/18 ۹۸ ۰ دیدگاه

دبیر علمی اولین همایش روماتولوژی کودکان ایران گفت: شش درصد مراجعات کودکان به کلینیک های درمانی، دردهای مفصلی است و از این تعداد، کمتر از یک درصد مراجعات به دلیل بیماری مزمن روماتولوژیک است.

وحید ضیائی روز پنجشنبه در حاشیه همایش در جمع خبرنگاران از فعالیت پزشکان فوق تخصص روماتولوژی کودکان تنها در سه استان تهران، خراسان رضوی و البرز خبر داد و گفت: در بقیه استان ها افراد متخصص این رشته حضور ندارند و بیماران کودک سرگردان بین پزشکان هستند.
ضیایی همچنین اظهار کرد که متاسفانه امار دقیقی از ابتلا به بیماری روماتولوژی در کودکان در کشور وجود ندارد و این موضوع می تواند برنامه ریزی برای رفع این معضل و کمک به بیماران را سخت می کند.
وی به فعالیت بخش روماتولوژی در دو مجموعه مرکز طبی کودکان و بیمارستان امام خمینی تهران اشاره کرد و گفت: اطلاعات بین 4 تا 5 هزار کودک بیمار روماتیسم مفصلی در این دو مجموعه ثبت شده است.
وی با اشاره به اینکه حدود 80 درصد کودکان پس از مدتی بهبودی پیدا می کنند، افزود که حدود 20 درصد کودکان با این بیماری تا بزرگسالی درگیر هستند.
ضیایی ادامه داد که این بیماری در همه استان ها مشاهده می شود اما کودکان بیمار در استان های غربی کشور بیشترین مراجعه را به مراکز درمانی تهران دارند./

 
منابع مقاله

در بحث شرکت کنید

نمایش تمامی نظرات
question

درباره بیماری خود سوال دارید؟

برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

ثبت مشاوره
ads
ads
ads

مراکز پاراکلینیکی همکار