مسن سالان هم می توانند عضلات خود را بازسازی کنند

مسن سالان هم می توانند عضلات خود را بازسازی کنند

کاربر ادمین کاربر ادمین 1395/09/24 ۱۲۱ ۰ دیدگاه
یکی از سوالات افراد مسن این است که آیا در این سن امکان بازسازی عضله وجود دارد؟
انسان ها در دهه 40 عمر خود به بالاترین مقدار توده عضلانی می رسند. پس از آن، یک کاهش تدریجی در توده عضلانی اتفاق می افتد. اما این بدان معنا نیست که مسن سالان نمی توانند عضله سازی کنند.

به گزارش نیویورک تایمز، دکتر مارکاس بامان، مدیر مرکز UAB برای ورزش پزشکی در دانشگاه آلاباما، می گوید: آزمایشات نشان داده اند که عضلات پیر نیز رشد خواهند کرد و قوی خواهند شد. در مطالعات او، زنان و مردان در دهه 60 و 70 زندگی، تمرینات وزنه زدن را شروع کردند و توانستند عضلات خود را به مانند سنین دهه 40، قوی و بزرگ کنند.

اما بامان می گوید حجیم کردن عضلات در افراد مسن متفاوت از جوانان عمل می کند.
به عقیده او عضلات از انواع مختلف فیبرها تشکیل شده اند و در سنین میانسالی دو اتفاق برای این فیبرها می افتد. برخی از آنها می میرند بخصوص اگر ما عادت به ورزش کردن نداشته ایم. بزرگسالانی که تحرک نداشته اند 30 تا 40 درصد از تعداد کل فیبرهای عضلانیشان در سنین 80 سالگی از بین می رود. بقیه فیبرها با افزایش سن زنده می مانند اما لاغر و آتروفی شده.

دکتر بامان اظهار می کند که اندازه فیبرهای آتروفی شده با ورزش کردن افزایش می یابد اما بدلایل مختلف فیزیولوژیکی تعداد آنها بیشتر نخواهد شد.
اما این نباید شما را از ورزش کردن برای قوی تر و بزرگ تر کردن عضلات باقیمانده دلسرد کند.

کلید معما در تمرینات وزنه مرتب است که شدت آن با گذشت زمان بیشتر شود. اگر عضو باشگاه نیستید هرچه سریع تر این کار را انجام دهید و سپس برای تمرین سخت خودتان را آماده کنید. به منظور شروع فرایندهای بیوشیمیایی که منجر به فیبرهای بزرگتر و قوی تر می شود باید عضلات خود را تا جایی ورزش دهید که احساس خستگی کنید.

تمرینات عضله سازی در سالمندان

 
منابع مقاله

در بحث شرکت کنید

نمایش تمامی نظرات
question

درباره بیماری خود سوال دارید؟

برای مشاوره با پزشکان کلیک کنید

ثبت مشاوره
ads
ads
ads

مراکز پاراکلینیکی همکار